Potrzebujący mogą liczyć na ciepły posiłek

i

Autor: pixabay

Akcja wydawania dla potrzebujących gorących posiłków na dziedzińcu między żywieckimi zamkami zostanie przedłużona - informuje Urząd Miejski w Żywcu

2021-01-10 21:06

Zorganizowana z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia akcja - do której włączyła się miejscowa Parafia, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe - będzie kontynuowana

- Akcja nie byłaby możliwa bez wsparcia osób dobrej woli - wyjaśnia rzecznik Urzędu Miejskiego Mariusz Hujdus.

- Na naszej stronie opublikowaliśmy apel z numerem konta, na które można wpłacać pieniądze. Zostaną one przeznaczone na przygotowanie posiłków. Pojawiają się przelewy i dlatego już teraz wiemy, że akcję możemy przedłużyć. Będziemy wydawać posiłki - nie jak planowaliśmy do 15-go stycznia, ale do 22-go. Jeśli pojawią się kolejne wpłaty, będziemy akcję przedłużać - tłumaczy.

Docelowo, akcja miałaby potrwać do połowy marca. Z dnia na dzień rośnie liczba osób korzystających z tej formy pomocy. Już teraz ciepły posiłek otrzymuje blisko setka osób. Do tej pory posiłki były przygotowywane w żywieckich podstawówkach, jeśli jednak dzieci wrócą po feriach - organizatorzy chcą zaangażować lokalną gastronomię.

-Planujemy też zakup posiłków u lokalnych restauratorów - tu będzie decydowała nie tylko cena - chodzi przecież o to, by osoby które otrzymują posiłki, otrzymywały syty, pełnowartościowy posiłek, który pomoże im przetrwać ten trudny czas - dodaje rzecznik.

Pomysł ma choćby w minimalnym stopniu wesprzeć lokalnych restauratorów, którym jak wiadomo - łatwo od miesięcy tez nie jest. Posiłki wydawane są od poniedziałku do piątku - miedzy 13-tą a 14-stą.

Możesz wesprzeć wydawanie darmowych posiłków dla osób ubogich i bezdomnych. Liczy się każda złotówka.

Konto: 49 1240 4142 1111 0000 4829 9240 z dopiskiem „Posiłek dla potrzebujących”.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Akcja pomocy potrzebującym będzie przedłużona
22 tony świeżych warzyw. Niezwykły prezent dla potrzebujących z Tarnowa