Dziękujemy Bohaterom. Pomagamy Ich Dzieciom

i

Autor: Agata Chmielowska

50 nagród dla dzieci pracowników służby zdrowia z Żywiecczyzny, które wzięły udział w konkursie "Dziękujemy Bohaterom. Pomagamy Ich Dzieciom

2020-10-20 16:19

„Kiedy mama pozwoliła mi założyć strój, w którym pracuje: kombinezon, maskę, gogle i przyłbicę, a ja wytrzymałem w nim 5 minut, zrozumiałem, że tylko bohater może pracować 12 godzin w takim stroju-napisał Sebastian, uczestnik konkursu "Dziękujemy Bohaterom. Pomagamy Ich Dzieciom".

 1000 kart podarunkowych,  3 tygodnie intensywnych prac,  20 lokalnych organizacji koordynujących akcję w poszczególnych województwach, prawie 150 publikacji w mediach lokalnych i trzy razy tyle w serwisach społecznościowych, niezwykła ilość dobrej energii i radości.  Tak przebiegała akcja Dziękujemy Bohaterom. Pomagamy Ich Dzieciom w całym kraju. 1000 uczniów otrzymało  karty podarunkowe do sklepów odzieżowych 4F każda o wartości 500 zł.

Podsumowanie tego konkursu w naszym powiecie odbyło się w siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju przy ul. Dworcowej 2 w Żywcu. 50 dzieci z terenu Żywiecczyzny otrzymało nagrody za prace opowiadające o heroicznej walce z pandemią ich rodziców pracujących w służbie zdrowia. 

-Tym konkursem chcieliśmy wesprzeć służbę zdrowia, pracujących rodziców, ale rownież ich dzieci. Wszyscy, którzy krytykują pracowników służby zdrowia powinni pomyśleć, że te osoby też mają rodziny, do których wracają często po 24 godzinnych  dyżurach. Dzieciaki też bardzo to odczuwają, tęsknią, martwią się. W trakcie rozdawania nagród była chwila wzruszenia gdy dziewczynka odbierająca nagrodę łamiącym się głosem powiedziałą, że boi się o swoją mamę.  To jest ważne, żeby ta grupa społeczna wiedziła, że my to doceniamy, że uważamy ,że bez nich się po prostu nie da-mówi Anna Jafernik z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Laureaci konkursu otrzymali bony podarunkowe w wysokości 500 złotych od Fundacji "4F Pomaga" oraz gadżety od Żywieckiej Fundacji Rozwoju. Na rozdaniu nagród była nasza reporterka Agata Chmielowska, która rozmawiała z młodymi  laureatami. Posłuchajcie poniżej. 

Laureaci konkursu Dziękujemy bohatereom. Pomagamy ich dzieciom.
Najpiękniejsza krowa na świecie