Niepowtarzalny klimat wyjątkowego muzeum

i

Autor: Katarzyna Graboń

Żywiecki Park Etnograficzny - sezon letni można zaliczyć do udanych

2021-10-07 13:00

Choć pandemia ograniczała ruch turystyczny - udało się przyjąć wielu chętnych

Letni sezon, kiedy pandemia pozwoliła nam nieco odetchnąć trzeba zaliczyć do bardzo udanych, jeśli idzie o turystykę. Częściej zwiedzaliśmy Polskę i docenialiśmy skarby w okolicy.

- Za nami bardzo udany senon - podsumowuje Teresa Kurzyk - dyrektor Żywieckiego Parku Etnograficznego. - Gościliśmy nie tylko turystów indywidualnych, ale i sporo grup zorganizowanych - dodaje.

Specyfika tego miejsca, czyli kilkunastu obiektów rozrzuconych na przestrzeni ponad 7 hektarów pozwoliła, aby nawet w czasie pandemii, z ograniczeniami, turyści mogli czuć się bezpiecznie. Dlatego, gdy tylko było to możliwe, muzeum było otwarte dla odwiedzających. - Teraz jednak, już po głównym sezonie muzeum pracuje nieco inaczej - zaznacza jego dyrektorka . - Jesień i zima to czas, w którym przeprowadzane są zazwyczaj prace konserwatorskie - przyznaje Teresa Kurzyk. - Obecnie chcemy się skupić właśnie na konserwacji. Wszystkie wystawy będą odnawiane i sprzątane, chcemy też prezentować nowe obiekty. NA te właśnie prace również potrzebujemy trochę czasu – podsumowuje nasza rozmówczyni.

Choć podstawowy sezon już zakończony, skansen pozostaje otwarty dla turystów – trzeba jednak wcześniej zadzwonić i zgłosić swoją wizytę.

Żywiecki Park Etnograficzny to muzeum typu etnograficznego, w którym prezentowany jest dorobek materialny dawnych mieszkańców ziemi żywieckiej. To ponad 7 hektarów przestrzeni na której możecie zobaczyć aż 11 zabytkowych obiektów architektonicznych tworzących dawną wieś beskidzką, zobaczycie też ówczesne wyposażenie. Znajdziecie tam między innymi dawny szynk, tartak czy chałupę zielarki, ale i aptekę z początków XX wieku... zajrzyjcie, bo warto...

Chcecie dowiedzieć się więcej o tym miejscu - posłuchajcie:

Udany sezon turystyczny - mówi Teresa Kurzyk, dyrektorka Żywieckiego Parku Etnograficznego
Niedźwiedzie napełniają brzuszki przed snem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE