Wiadomości

Żywiec. Właściciel znęcał się nad kilkudziesięcioma psami. Były chore, brudne i wychudzone

Przedstawiciele żywieckiego Inspektoratu OTOZ Animals odebrali właścicielowi 29. psów. Zwierzęta żyły w dramatycznych warunkach, wszystkie były chore, wychudzone, brudne i zarobaczone.

Dramat psów w Milówce. Zwierzęta były wychudzone i brudne

Gmina Milówka wraz z Otoz Animals Inspektorat Żywiec otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji znajdują się zwierzęta w nieodpowiednich warunkach. Na miejscu zjawili się we wtorek, 25 czerwca. To co pracownicy OTOZ Animals zastali na miejscu przekraczało ludzkie pojęcie.

W skandalicznych warunkach żyło: 12 psów chihuahua, 4 mopsy, 5 amstaffów i 8 chartów. Psy żyły w klatkach, pozamykane w piwnicy, spały we własnych odchodach. (...) Śmierdzące, brudne, zaniedbane, mnożyły się między sobą. W tej chwili w trybie natychmiastowym są przewożone do kliniki, aby udzielić im pierwszej pomocy, ocenić stan zdrowia i poddać niezbędnym zabiegom weterynaryjnym - przekazał gliwicki inspektorat OTOZ Animals.

Większość psów była także wychudzona i wykryto u nich liczne choroby skóry. Przedstawiciele żywieckiego OTOZ zapewnili, że właściciel zostanie za piekło, jakie zgotował zwierzętom.

Gliwicki inspektorat OTOZ Animals zaopiekował się 6 pieskami w typie chihuahua, na których leczenie została otwarta zbiórka. Łącznie potrzebnych jest 15 tysięcy złotych. Link jest dostępny tutaj.

Zdjęcia wychudzonych i brudnych psów możecie zobaczyć w galerii.

Źródło: Śląskie. Właściciel znęcał się nad kilkudziesięcioma psami. Były chore, brudne i wychudzone