Zlot ekologiczny Czyste Góry już 25 września

i

Autor: pixabay

Zlot ekologiczny z piękną historią. Czyste Góry już w ostatni weekend września

2021-09-16 9:30

Od ponad 20 lat wydarzenie uczy dzieci i młodzież społecznej odpowiedzialności za środowisko

Wydarzenie doskonale znane na Żywiecczyźnie, bo pewnie niejeden miał okazję uczestniczyć w nim jako dziecko - Zlot ekologiczny Czyste Góry - coroczna akcja łącząca sprzątanie beskidzkich szlaków z dobrą zabawą. Zlot co roku organizowany jest w innym zakątku Żywiecczyzny. Od roku do zlotu dołączyła też grupa Czyste Beskidy.

Wydarzenie ma charakter zlotu gwiaździstego więc wszystkie grupy dochodzą na wyznaczone miejsce porządkując po drodze szlak. tym razem centrum spotkania wolontariuszy będzie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Soblówce - przypomina Mirosław Dziergas szef Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu - żywieckiego starostwa.Tam na naszych wolontariuszy będzie czekać sporo atrakcji – stoiska i warsztaty ekologiczne przygotowane przez naszych partnerów i tradycyjnie – dwa konkursy.

Choć dzieci i młodzież sprzątają po tych, którzy za nic mają piękno i czystość beskidzkiej przyrody – zainteresowanie zlotem nie słabnie. - Wiele z tych dzieci, które z nami sprzątały beskidzkie szlaki to dziś już osoby dorosłe – i miejmy nadzieję bardziej odpowiedzialne za naszą przyrodę.

Niedziela – czyli kolejne wydarzenia wchodzące w skład Czyste Beskidy Festiwalu, który przenosi się na Halę Lipowską w Beskidzie Żywieckim. Tam warsztaty i zabawy dla dzieci – warto więc wybrać się tam całymi rodzinami.

Czyste Beskidy Festiwal to nie tylko akcja sprzątania, ale też mnóstwo warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych - ale o tym co będzie się tam działo - będziemy wam jeszcze przypominać.

Zlot ekologiczny Czyste Góry już za tydzień
W formie 24: rozgrzewka na w-f
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE