Zabytkowy budynek z XIX wieku wystawiony na sprzedaż. Cena zwala z nóg

i

Autor: Arka Nieruchomości

Bielsko-Biała

Zabytkowy budynek w Bielsku-Białej trafił do sprzedaży. Mogą go kupić tylko najbogatsi. Cena zwala z nóg

Budynek mieści się przy ul. Katowickiej 63 w Komorowicach Śląskich. Został wzniesiony tradycyjnie w 1900 roku i znajduje się na liście Gminnej Ewidencji Zabytków. Przeszedł kapitalny remont, a teraz trafił do sprzedaży.

Ponad stuletni budynek w Komorowicach Śląskich został wyremontowany. Teraz można go kupić

Agencja Arka Nieruchomości wystawiła na sprzedaż zabytkowy gmach w Bielsku-Białej. Budynek został wzniesiony w 1900 roku i jest ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków. Mieści się przy ul. Katowickiej 63 w dzielnicy Komorowice Śląskie.

Jak podkreśla agencja, lokalizacja jest bardzo korzystna. Obiekt leży w centrum Komorowic, w pobliżu ronda ulic Mazańcowickiej i Katowickiej. Niedaleko biegnie DK 1, obwodnica Bielska-Białej, którą dojedziemy także do Czechowic-Dziedzic. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe PKS i MZK oraz dworzec PKP Bielsko-Biała Komorowice. Jeśli chodzi o pozostałe atuty, w okolicy mieści się remiza strażacka ochotników, szkoła podstawowa oraz wiele punktów usługowo-handlowych. 

Budynek został przygotowany pod działalność administracyjno-usługową. Obecnie jego część jest wynajmowana na usługi i biura. Obiekt jest parterowy, częściowo podpiwniczony i posiada użytkowe poddasze. W ramach kapitalnego remontu wymieniono stolarkę, część instalacji i pokrycie dachowe, a do tego przemurowano kominy, odnowiono elewację oraz zmodernizowano pomieszczenia biurowe. Renowacja cegły na frontowej ścianie budynku odbywała się pod nadzorem konserwatora zabytków. Na zewnątrz przygotowano duży parking z wjazdami od obu ulic (Katowickiej i Mazańcowickiej).

Zobacz, jak wygląda ponad stuletni budynek po kapitalnym remoncie. Zabytkową nieruchomość w Bielsku-Białej można kupić:

Zabytkowy budynek w Bielsku-Białej wystawiony na sprzedaż. Jego cena zwala z nóg

Wymienione atuty - kapitalna modernizacja i dobra lokalizacja - z pewnością mają wpływ na cenę nieruchomości. Aby zostać właścicielem budynku, trzeba zapłacić zawrotne 2,26 mln zł.

Źródło: Zabytkowy budynek w Bielsku-Białej trafił do sprzedaży. Mogą go kupić tylko najbogatsi. Cena zwala z nóg