Ruszyła wyjątkowa trasa koncertowa

i

Autor: materiały organizatora

Wystartowały Niecodzienne Koncerty Kolęd 2023

2023-01-01 20:15

Za nami pierwszy z koncertów w ramach Festiwalu kolędowego im. Łukasza Ząbka

W styczniu 2023 jak co roku od 7 lat odbędzie się festiwal ,,Niecodzienne Koncerty Kolęd", który od 2021 roku nosi imię śp. Łukasza Ząbka. Inauguracja rozpocznie się tradycyjnie w Kościele św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach w pierwszą niedzielę stycznia - 1.01. Kolejne koncerty festiwalowe odbędą się kolejno: 6.01 w Jędrzejowie, 8.01 w Żywcu, 15.01 w Bielsku-Białej, 22.01 w Pietrzykowicach k. Żywca. Finał festiwalu zaplanowano na 29.01 - odbędzie się jak co roku w bazylice franciszkanów w Rychwałdzie. Podczas festiwalu wystąpi 60 osobowa orkiestra i chór Beskid SoundProject wraz z solistami: Kingą Juroszek, Pauliną Duc, Kamilą Szwed, Joanną Motyką i Danutą Bańczyk. Nie zabraknie także specjalnie zaproszonych gości, a będą to: p. Małgorzata Piszczek, sopranistka, która wraz ze swoimi uczniami z Domu Kultury wystąpi w Jędrzejowie, a także p. Michał Matuszewski - finalista programu ,,Must be the music", oraz uczestnik ,,The voice of Poland", który wystąpi podczas koncertu finałowego w Rychwałdzie. Warto dodać, że rok temu podczas festiwalu w towarzystwie Beskid SoundProject Orchestra wystąpił światowej sławy tenor - p. Andrzej Lampert.

Organizatorami festiwalu są: Agencja artystyczna ,,Niemczycki's Music", Beskid SoundProject Orchestra, stowarzyszenie ,,Harmonia Aetheria" i stowarzyszenie ,,Dajemy Radość". 

- Do tej pory począwszy od 2017 roku odbyły się 23 koncerty w 13 różnych miejscach. (oraz dodatkowe 3 kolędowania nieliczone do festiwalu ze względu na pandemię koronawirusa w 2021 roku). Bieżącą edycja poszerza naszą muzyczną wędrówkę o 6 koncertów, z czego w 4 nowych miejscach, co łącznie daje 29 koncertów w 17 różnych miejscach - to ogromna liczba miejsc, koncertów, ale także ogromna liczba #niecodziennych spotkań podczas których na nowo odkryjemy tajemnicę Bożego Narodzenia - relacjonuje Sebastian Niemczycki.

- Na całokształt kolędowania w tym roku składają się: orkiestra smyczkowa, orkiestra dęta, zespół muzyczny, chór, soliści i zaproszeni goście. Dodatkowo poszerzyliśmy sekcję rytmiczną o gitarę solową, przeszkadzajki a także różnego rodzaju piszczałki i instrumenty pasterskie. To ogromne w skali zaangażowania i ilości zrzeszonej osób wydarzenie przyciąga z roku na rok coraz więcej słuchaczy. W tym roku nie może zabraknąć także Ciebie - zaprasza nasz rozmówca.

Niecodzienne Koncerty kolęd wystartowały - zaprasza Sebastian Niemczycki
Czy Donald Tusk i Jarosław Kaczyński powinni przejść na emeryturę? Politycy odpowiadają