Wielka Wyprawa Maluchów

i

Autor: Wielka Wyprawa Maluchów

Motoryzacja

Wyruszyli na Wielką Wyprawę Maluchów z Bielska-Białej do Monte Carlo

Sobiesław Zasada, Kajetan Kajetanowicz i Rafał Sonik to twarze i ambasadorowie Wielkiej Wyprawy Maluchów, która ruszyła z Bielska-Białej do Monte Carlo. Załogi mają do pokonania 4000 kilometrów, a celem jest zebranie miliona złotych na pomoc dziecięcym ofiarom wypadków samochodowych.

Aż 35 załóg wystartowało z Bielska-Białej do Monte Carlo w trasę o długości 4000 km, aby świętować 50. urodziny Malucha, czyli Fiata 126. Uczestnicy wyprawy będą mieli do pokonania morderczą drogę z Polski przez Czechy, Austrię, Włochy do Monako.

We wtorek odbyła się uroczysta prezentacja załóg i spotkanie, podczas którego naświetlony został prawdziwy cel wyprawy.

Wielka Wyprawa Maluchów: cel rajdu

Wielka Wyprawa Maluchów to nie jest zwykły wyścig. To charytatywna wyprawa z misją pomocy dzieciom, ofiarom wypadków drogowych. Organizatorzy chcą zebrać okrągły 1 mln zł na pomoc i leczenie dzieci, które zostały poszkodowane w wypadkach samochodowych w Polsce.

Link do zrzutki jest tutaj zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow

Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że najbardziej pokrzywdzoną w wypadkach drogowych grupą, fizycznie, jak i psychicznie, są dzieci. 

Wielka Wyprawa Maluchów ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze, edukację młodych pokoleń pod kątem świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także wesprzeć dzieci, które w wyniku wypadków potrzebują ogromnego wsparcia oraz opieki.

Start Wielkiej Wyprawy Maluchów w Bielsku-Białej

Zobacz zdjęcia

Uczestnicy Wielkiej Wyprawy Maluchów

Wśród 35 ekip startowych znajdują się prawdziwe legendy motorsportu, a wśród nich:

  • Sobiesław Zasada
  • Longin Bielak
  • Janusz Szerla
  • Kajetan Kajetanowicz
  • Bartosz Ostałowski
  • Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar i 9-krotny zdobywca Pucharu Świata, właściciel centrów handlowych Gemini Park

Do gwiazd motorsportu dołączyli giganci internetu: Remigiusz „Rezi” Wierzgoń, Szymon "Szumi" Szumniak, Robert Hi_5 Buczyński.