Wyciek amoniaku w Bielsku-Białej. Ewakuowano ponad 180 osób z zakładu

i

Autor: KM PSP w Bielsku-Białej

Wyciek amoniaku w Bielsku-Białej. Ewakuowano ponad 180 osób z zakładu

Na terenie zakładu Bielmar w Bielsku-Białej doszło do wycieku amoniaku. Interweniowała straż pożarna, a z budynku ewakuowano ponad 180 osób. - Nikt nie doznał poważnych obrażeń w wyniku zdarzenia - relacjonują strażacy.

Wyciek amoniaku w bielskim zakładzie. Interweniowali strażacy

W poniedziałek, 6 marca, doszło do wycieku amoniaku na terenie jednego z bielskich zakładów. Przed godz. 12 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odebrał zgłoszenie w tym temacie. Interweniowano na terenie Zakładów Tłuszczowych Bielmar. 

- Na miejsce została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG nr 1 w Bielsku-Białej w sile 5 zastępów. Strażacy zabezpieczeni w ubrania gazoszczelne zatamowali wyciek. W trakcie działań z obiektu ewakuowało się 182 pracowników. Nikt nie doznał poważnych obrażeń w wyniku zdarzenia - relacjonuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. 

- Do wycieku doszło prawdopodobnie w trakcie prac serwisowych - relacjonuje, w rozmowie z portalem bielsko.biala.pl, mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, rzecznik prasowa PSP w Bielsku-Białej.