- Przez następne dwadzieścia lat prowadzona tam będzie między innymi działalność oświatowa - podkreśla wicestarosta żywiecki - Stanisław Kucharczyk.
- Warto podkreślić, że dzierżawca z którym została zawarta umowa zobowiązał się nie tylko do zarządzania i bieżących napraw, ale także do inwestycji długoterminowych, oczywiście w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. To pozwoli - miejmy nadzieję utrzymać ten cenny zabytek w należytym stanie - tłumaczy starosta.
Jak zauważa nasz rozmówca, pałac to obiekt zabytkowy o olbrzymim znaczeniu historycznym dla miasta, ale i całej Żywiecczyzny.
Ze względu na walory kulturalne i historyczne tego obiektu, na podstawie tej umowy będziemy ściśle współpracować wspólnie z dzierżawcą, nie tylko z konserwatorem zabytków, ale także z odpowiednimi służbami - strażą pożarną, inspekcją BHP - aby dopilnować właściwego utrzymania tego cennego budynku.
Historia pałacu sięga początków XVIII wieku. Do tej pory powiat co roku musiał dokładać do utrzymania obiektu blisko 150 tysięcy złotych.