Rzeka

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Ostrzeżenia

Wisła w Ustroniu przekroczyła poziom ostrzegawczy. W woj. śląskim odnotowano wysokie stany rzek

W drugi dzień świąt rzeka Wisła w Ustroniu przekroczyła poziom ostrzegawczy o 2 cm. Po opadach i odwilży stany wysokie rzek odnotowano w kilku miejscowościach w województwie śląskim.

W komunikacie z 26 grudnia centrum zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego przypomniało, że minionej doby obowiązywały ostrzeżenia meteorologiczne w regonie dotyczące silnego wiatru i roztopów. W ostatnich dniach obowiązywały także ostrzeżenia hydrologiczne związane wezbraniami i przekroczeniem stanów ostrzegawczych w rzekach.

Rano drugiego dnia świąt IMGW poinformowało, że poziom rzeki Wisły na wodowskazie Obłaziec wynosi 180 cm. Co oznacza, że rzeka przekroczyła poziom ostrzegawczy o 2 cm.

Poziomy wysokie rzek odnotowano w wielu miejscach na południu województwa śląskiego. To m.in. Olza w Istebnej; Wisła w Wiśle, Skoczowie, Skoczowie, Drogomyślu i Zabrzegu; Wodzie Ujsolskiej w Ujsołach; Bystrej w Kamesznicy; Żabniczance w Żabnicy; Sole w Rajczy, Cięcinie, Żywcu i Czańcu; Koszarawie w Pewli Małej; Żylicy w Łodygowicach; Białej w Bielsku-Białej.