Fatalny stan techniczny wieży na Baraniej Górze. Zarząd PTTK w Katowicach zdecydował o jej zamknięciu

i

Autor: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach

Wydarzenia

Wieża widokowa na Baraniej Górze zamknięta. Jej fatalny stan zagrażał życiu turystów

2024-04-28 14:44

Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach zdecydował o zamknięciu wieży widokowej na szczycie Baraniej Góry. A to ze względu na jej stan techniczny, który jak podaje zarząd, „mógł stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia turystów".

Barania Góra wznosząca się na wysokość 1220 m n.p.m. i będąca drugim najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego, to jeden z najpopularniejszych celów turystów wędrujących w tym rejonie.

Na szczyt można dojść szlakami z różnych stron, wiodą przez polany i lasy świerkowe. Znany jest z wieży widokowej, z której rozpościera się widok m.in. na pozostałe części Beskidu, w tym Beskid Żywiecki czy Makowski, a także na Tatry. 

Niestety, w najbliższym czasie wieża będzie zamknięta dla turystów, o czym poinformował zarząd Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach. Powód? Fatalny stan techniczny.

W związku ze złym stanem technicznym wieży, który mógł stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia turystów, Zarząd Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach postanowił o zamknięciu obiektu. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie znajdziemy rozwiązanie oraz środki na remont i wieża zostanie ponownie udostępniona" - czytamy w komunikacie.

Kiedy to jednak nastąpi? Tego na razie nie wiadomo.