Wielki finał pączkowej akcji ponownie na żywieckim rynku już 12 lutego!

i

Autor: Cała Polska Smaży Pączki

Pomagaj, jedząc pączka. Zbliża się druga edycja wyjątkowej inicjatywy charytatywnej z powiatu żywieckiego

2023-01-31 14:02

Trwają ostatnie przygotowania do drugiej edycji akcji charytatywnej „Cała Polska smaży pączki”. Idea jest bardzo prosta - kupując łakocie przygotowane przez organizatorów, możesz wesprzeć leczenie chorych dzieci z powiatu żywieckiego. Środki zebrane podczas tegorocznej edycji zostaną przekazane trójce potrzebujących maluchów z Żywiecczyzny.

Smakowita zbiórka na rzecz "niewidzialnych dzieci"

Tym razem dochód ze sprzedaży ostatkowych słodkości ma wesprzeć "niewidzialne dzieci". Kim są wyjaśnia nam Elżbieta Konior,  kierowniczka Zespołu Regionalnego Magurzanie z Łodygowic. To właśnie w tej miejscowości rok temu narodziła się idea akcji.

Dzieci niewidzialne, to dzieci potrzebujące pomocy, o których mało kto wie, nie są obecne w mediach, a ich zbiórki nie są nagłaśniane… ich rodziny każdego dnia walczą o życie, zdrowie czy powrót do sprawności tych małych cichych bohaterów. W tym roku akcja ma wesprzeć trójkę dzieci z Żywiecczyzny: Olę Drobisz, Lenkę Kuźmińską oraz Mikołaja Bąka - wspólnie walczymy o ich codzienność. 

- informuje Elżbieta Konior.

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich osób liczących każdą kalorie - jak zapewniają nas organizatorzy, pączki będą wypełnione powidłami i ogromnymi pokładami dobrego serca. A wiadomo doskonale, że ten drugi składnik sprawia, że przysmaki nie będą tuczące. Jeżeli ktoś jednak nie czuje się przekonany naszą argumentacją - uspokajamy. W trakcie odbywającego się 12 lutego finału będzie można wypocić w tańcu zjedzone słodycze.

Będziemy spalać pączkowe kalorie i świetnie się bawić przy dźwiękach kapel góralskich. Tradycyjnie, mężatki z całej Żywiecczyzny odtańczą również bon - czyli taniec na urodzaj, by cała akcja, podobnie jak w ubiegłym roku, zakończyła się sukcesem. 

- z uśmiechem informuje dodaje Anna Czupryn, instruktor muzyczna zespołu Magurzanie.

Dokładny harmonogram odbywającej się 12 lutego na żywieckim akcji rynku poznamy już niebawem. W ramach zachęty do udziału w wydarzeniu, publikujemy filmik promocyjny przygotowany przez organizatorów.

Ubiegłoroczna odsłona akcji w Żywcu zakończyła się wielkim sukcesem

Pierwsza edycja inicjatywy wspierała małego Wiktorka walczącego z rdzeniowym zanikiem mięśni. Wówczas dzięki zaangażowaniu tysięcy ludzi z Żywiecczyzny i nie tylko, udało się uzbierać ponad pół miliona złotych, a cała ta kwota zasiliła zbiórkę prowadzoną na rzecz przystąpienia chłopca do drogiej terapii genowej. Znając dobre serca mieszkańców Żywiecczyzny, nie zdziwimy się, jeżeli ten wynik zostanie pobity w tym roku. Najbardziej aktualne informacje na temat przygotowań do akcji znajdziecie na Facebooku Cała Polska smaży pączki. A my już teraz życzymy smacznego!

Więcej o akcji - posłuchaj:

Cała Polska Smaży Pączki - edycja II
Cała Polska smaży pączki edycja II