Wielkie litery w gilowickiej bibliotece

i

Autor: Katarzyna Graboń

Wielkie litery... robią różnicę

2022-06-08 15:41

Gminna Biblioteka Publiczna znów wzbogaciła się o książki wydane dużą czcionką. Seniorzy, ale nie tylko będą mieli do dyspozycji kolejne 60 nowości wydawniczych

W ostatnim czasie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gilowicach przybywa książek, i to książek, które domagają się specjalnego miejsca w księgozbiorze. W gilowickiej placówce powstał kącik seniora, w którym czytelnicy mają już do dyspozycji ponad setkę tytułów wydanych większą czcionką ułatwiającą czytanie. - Jak przyznają sami czytelnicy - dzięki takiemu rozwiązaniu - ich ulubione książki czyta się wygodniej, i co ważne, wzrok nie męczy się tak bardzo, jak w przypadku tradycyjnych książek.

- W tych książkach mamy oczywiście większą czcionkę, większą interlinię i marginesy - to wszystko powoduje, że taką książkę czyta się po prostu wygodniej. Coraz Choć sama książka ma nieco większe gabaryty - przyznaje Izabela Pyclik - dyrektorka biblioteki w Gilowicach. - To wyjście naprzeciw potrzebom naszych czytelników, wśród których, to właśnie seniorzy stanowią sporą grupę. To danie szansy dostępu do czytelnictwa osobom, które do tej pory miały z tym problem. Z nowych książek korzystać będą mogły również osoby, które mają problem ze wzrokiem. Jak zapewnia Izabela Pyclik - w kąciku seniora można odnaleźć także książki biblioterapeutyczne.

Choć kącik dla seniorów funkcjonuje dopiero od kilku dni, już cieszy się sporym zainteresowaniem, a książki znikają z półki naprawdę szybko.

Partnerem projektu „Wielkie litery” jest Fundacja PZU.

Wielkie litery w Gilowicach
Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE