Powiatowe szkoły po liftingu

i

Autor: Katarzyna Graboń

Wakacje. To był kolejny trudny rok dla uczniów i nauczycieli

2021-06-25 8:36

Młodzież uczyła się w domach, ale w szkołach trwały wytężone prace remontowe. Udało się zrobić wszystko w terminie

Za uczniami i nauczycielami trudny rok. Nauka hybrydowa, potem zdalna... – Łatwo nie było. Choć organizacja roku nie była już takim zaskoczeniem, jak w poprzednim roku – przyznaje wicestarosta żywiecki – Stanisław Kucharczyk.

- Kończący się rok szkolny należał do najtrudniejszych, prócz oczywiście wcześniejszego w którym wszyscy zostaliśmy zmuszeni do szybkiego przejścia na system nauki zdalnej. Ten rok szkolny nie był łatwiejszy, był może jedynie spokojniejszy bo wiele ze sprzętu niezbędnego do pracy trafiło już wcześniej do uczniów – podsumowuje wicestarosta.Ze względu na to, że uczniowie uczyli się poza budynkami szkół starostwo mogło prowadzić w nich prace budowlane zgodnie z harmonogramami olbrzymiego programu termomodernizacji. Aż cztery szkoły w powiecie zostały objęte projektem kompleksowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej – dodaje starosta

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

- Na cały ten projekt wydaliśmy 30 milionów złotych, z czego 25 milionów przeznaczone zostało na modernizację szkół średnich, które od lat domagały się remontu.

Przeprowadzone w szkołach prace polegały na kompleksowej modernizacji łącznie z zainstalowaniem systemów fotowoltaicznych oraz przebudową instalacji wewnętrznych. Uczniowie mają nie tylko uczyć się w wygodnych warunkach, ale także modernizacja obiektów – z czasem powinna przynieść także oszczędności. Co istotne – wszystkie modernizowane placówki oświatowe objęte są ochroną konserwatora zabytków.

Koniec kolejnego trudnego roku szkolnego
Fatalne skutki trąby powietrznej w Librantowej