30 finał WOŚP  w Żywcu

i

Autor: FB Sztab WOŚP Węgierska Górka

W tym roku postanowiliśmy działać razem-mówią organizatorzy tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żywcu. Co się będzie działo?

2022-01-10 15:37

W tym roku Żywiec postanowił działać razem. Wiadomo, że w grupie siła dlatego zebraliśmy kilka oganizacji i instytucji, które wspólnie na tegoroczny finał WOŚP-u przygotowały masę atrakcji - mówi Magdalena Kidoń Staszek - kierownik Kina Janosik w Żywcu, jeden z współorganizatorów wydarzeń w ramach 30 finału WOŚP w Żywcu.

  -Spotykamy się już o 9.00 rano. O tej porze będzie można oddać krew w Domu Harcerza przy rynku w Żywcu. O godzinie 10.00 zapraszamy rodzinnie na wypad do kina Janosik, tam bezpłatny pokaz filmu familijnego. Zamiast płacić za bilety będzie można wrzucić pieniążki do skarbonki wośpowej. Popołudnie w kinie przeznaczone jest dla osób nieco starszych. Zaprosimy także na godzinę 17.00 na wystawę malarstwa Izabeli Szarek -Felino -wylicza kierowniczka żywickiego kina Janosik ( posłuchaj poniżej)

-O godzinie 10.00 Biblioteka Samorządowa uruchamia swój kiermasz książki. O tej samej porze będzie można posilić się ciepłą, pyszną grochówką przygotowaną przez Muzeum Czynu Zbrojnego.

Tych atrakcji będzie całe mnóstwo.

-Warsztaty, quizy, występy muzyczne, a także wośpowe babeczki, to wszystko będze się działo po drugiej stronie mostu, na Zabłociu, w Żywieckiej Fundacji Rozwoju, która wspólnie z Insytytutem Rozwoju Artytycznego przygotowała naprawdę bardzo bogaty pakiet atrakcji. To wszystko będzie się tam działo od godz. 11.00 do 16.00.

-O godzinie 12.00 między zamkami w Żywcu odbędzie się pokaz militarny ASG Żywiec, o tej samej porze będzie można pomorosować z Żywieckim Wodnym Pogotowem Ratunkowym na Moszczance.

- O 16.00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu rozpoczynie się Koncert Nowowroczny Fundacji Braci Golec. Pół godziny później na żywieckim rynku będzie można dołączyć do flashmobu.

Wszyscy fani muzyki rockowej od 16.00 w Piwiarni Żywickiej będą mogli posłuchać koncertów zespołów: Dekonstrukcja, Peppz x Kobyła, KDz - Królestwo Dźwięków, Saw Dust, Centrum, SixStepsForward. Tam też na finał tegorocznej edcyji WOŚP rozbłyśnie światełko do nieba i odbędzie się pokaz grupy artystycznej KAMAn.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

posłuchaj :30 finał WOŚP w Żywcu - co się będzie działo -mówi Magdalena Kidoń Staszek
Piękne iluminacje w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie