W punktach dostępna także Moderna

i

Autor: FB Szpital Żywiec

W punktach szczepień masowych będzie większy wybór szczepionek

2021-05-14 22:50

Od poniedziałku dostępny będzie także preparat firmy Moderna. Szpital Żywiec czeka też na możliwość zamówienia kolejnych dawek

Od poniedziałku w punktach szczepień masowych uruchomionych przez Szpital Żywiec dostępne są szczepionki firmy Moderna - informuje rzeczniczka placówki Karolina Kocięcka. - Przez pierwsze kilka dni zainteresowanie szczepieniami było ogromne, każdego dnia w każdym z punktów szczepiło się po kilkaset osób, niestety w kolejnych dniach zainteresowanie malało – przyznaje.

- Pod koniec tygodnia szczepiło się po kilkadziesiąt osób na punkt. Ludzie dzwonią z pytaniami która szczepionka jest dostępna, kiedy będą kolejne dostępne. Zauważyliśmy, że niektórzy pacjenci obawiają się z pewnych względów szczepionki AstryZeneki i chcieliby mieć możliwość wyboru preparatu.

Jak dodaje rzeczniczka szpitala - do punktów ma trafić po kilkaset dawek szczepionki Moderny. Placówka będąca koordynatorem programu szczepień na Żywiecczyźnie czeka też na możliwość zamówienia kolejnych preparatów, kolejnych producentów. - Szczepmy się - jeśli już nie ze względu na zdrowie - to dla naszej wygody - zachęca Karolina Kocięcka.

- Z najnowszych danych wynika, że zdecydowana większość osób, które w czasie trzeciej fali pandemii, były hospitalizowane były to osoby niezaszczepione - zaznacza. - Inna sprawa, że coraz częściej obserwujemy też, że niektóre kraje otwierają się na osoby zaszczepione, więc ze szczepionką będzie łatwiej wyjechać na wakacje - dodaje nasza rozmówczyni.

W powiecie żywieckim od 10 maja działa w sumie 5 punktów szczepień masowych. Zarejestrować można się przez portal pacjent.gov.pl, dzwoniąc na infolinię 989 a także bezpośrednio kontaktując się z najbliższym punktem szczepień.

Kolejne szczepionki od poniedziałku w punktach masowych na Żywiecczyźnie
Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE