W punktach dostępna także Moderna

i

Autor: FB Szpital Żywiec

W punktach szczepień masowych będzie większy wybór szczepionek

2021-05-14 22:50

Od poniedziałku dostępny będzie także preparat firmy Moderna. Szpital Żywiec czeka też na możliwość zamówienia kolejnych dawek

Od poniedziałku w punktach szczepień masowych uruchomionych przez Szpital Żywiec dostępne są szczepionki firmy Moderna - informuje rzeczniczka placówki Karolina Kocięcka. - Przez pierwsze kilka dni zainteresowanie szczepieniami było ogromne, każdego dnia w każdym z punktów szczepiło się po kilkaset osób, niestety w kolejnych dniach zainteresowanie malało – przyznaje.

- Pod koniec tygodnia szczepiło się po kilkadziesiąt osób na punkt. Ludzie dzwonią z pytaniami która szczepionka jest dostępna, kiedy będą kolejne dostępne. Zauważyliśmy, że niektórzy pacjenci obawiają się z pewnych względów szczepionki AstryZeneki i chcieliby mieć możliwość wyboru preparatu.

Jak dodaje rzeczniczka szpitala - do punktów ma trafić po kilkaset dawek szczepionki Moderny. Placówka będąca koordynatorem programu szczepień na Żywiecczyźnie czeka też na możliwość zamówienia kolejnych preparatów, kolejnych producentów. - Szczepmy się - jeśli już nie ze względu na zdrowie - to dla naszej wygody - zachęca Karolina Kocięcka.

- Z najnowszych danych wynika, że zdecydowana większość osób, które w czasie trzeciej fali pandemii, były hospitalizowane były to osoby niezaszczepione - zaznacza. - Inna sprawa, że coraz częściej obserwujemy też, że niektóre kraje otwierają się na osoby zaszczepione, więc ze szczepionką będzie łatwiej wyjechać na wakacje - dodaje nasza rozmówczyni.

W powiecie żywieckim od 10 maja działa w sumie 5 punktów szczepień masowych. Zarejestrować można się przez portal pacjent.gov.pl, dzwoniąc na infolinię 989 a także bezpośrednio kontaktując się z najbliższym punktem szczepień.

Kolejne szczepionki od poniedziałku w punktach masowych na Żywiecczyźnie
Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa