gowork

i

Autor: Materiały prasowe

W jaki sposób znaleźć dobrą pracę w Żywcu?

2022-10-14 8:00

Znalezienie dobrej pracy w Żywcu nie jest trudne, pod warunkiem, że kandydat, wie gdzie szukać. W dobie internetu poszukiwania pracy są znacznie łatwiejsze niż kiedyś, jednak nie każdy pracodawca jest godny polecenia. Warto zatem zachować ostrożność i aplikować wyłącznie na dobre oferty pracy. Jakie to są?

Żywiec to turystyczne miasto w południowej Polsce. Bliskość gór sprawia, że gospodarkę miasta napędza branża gastronomiczna i hotelarska, z których turyści chętnie korzystają. To generuje wiele stanowisk dla kelnerów, pokojowych i stanowisk związanych z obsługą recepcji - szczególnie w okresie wakacyjnym pojawiają się interesujące oferty pracy. Żywiec to dobre miejsce dla rozwoju firm z różnych branż. Jednym z większych i znanych w całej Polsce żywieckich pracodawców jest Browar Żywiec. W mieście działają również firmy transportowe, rozwija się branża produkcyjna i handlowa.

Jak poznać, że praca jest dobra?

Co tak naprawdę oznacza „dobra praca”? To taka, z którą pracownik chętnie zwiąże się na dłużej. Ludzie cenią w życiu stabilność, także w zatrudnieniu. Aby nie być zmuszonym do ciągłego zmieniania środowiska pracy, warto zatem upewnić się, że dany zakład to dobry wybór. Te kwestie należy mieć na uwadze już w trakcie poszukiwania pracy. W pierwszej kolejności trzeba zachować ostrożność w kontekście rzetelności firmy. Większość pracodawców oczekuje CV. Jest to dokument, w którym kandydat umieszcza wiele istotnych i wartościowych danych na swój temat. Ważne jest, by nie wysyłać tych informacji niesprawdzonym firmom, ponieważ może się to skończyć wyłudzeniem danych. Warto sprawdzić, czy firma o danej nazwie w ogóle istnieje. Można to zrobić w systemie CEIDG i KRS.

Dobry pracodawca w ogłoszeniu wyszczególnia dokładne wymagania wobec kandydatów. Informuje również o proponowanych widełkach płacowych. To ważna informacja, dzięki której nie trzeba tracić czasu na oferty, które nie spełniają oczekiwań. W ogłoszeniu dobrej pracy pracodawca kładzie nacisk na opisanie miłej atmosfery w pracy, nawiązuje do korzyści płynących z zatrudnienia, m.in. do benefitów pozapłacowych. Jeśli oferta pracy składa się z samych wymagań, nie wzbudza dobrych skojarzeń i zaufania kandydata. Dobra praca to taka, w której respektowane są zasady prawa pracy, kandydat może się rozwijać, czuje, że jego praca jest doceniana. Jest nagradzany za dobre efekty pracy i z powodzeniem może polecić zatrudnienie w firmie innym osobom.

gowork

i

Autor: Materiały prasowe

Sposoby na znalezienie pracy w Żywcu

W dobie internetu poszukiwanie dobrej pracy jest znacznie prostsze niż kiedyś. Wcześniej kandydaci mieli do dyspozycji tylko urzędy pracy, lokalną prasę, słupy z ogłoszeniami i znajomości. Dziś pracodawcy chętnie komunikują się z kandydatami za pośrednictwem internetu. Jak obecnie znaleźć dobrą pracę w Żywcu?

  • Serwisy pracy – strony internetowe z ogłoszeniami pracy to doskonały sposób na poznanie potencjału rynku pracy. Kandydat w jednym miejscu może przeglądać kilkadziesiąt, a w dobrym sezonie nawet setki ofert pracy z wielu branż. Pracodawcy udostępniają na stronach ogłoszenia, dokładnie opisując wymagania wobec kandydatów, obowiązki na stanowisku pracy oraz korzyści płynące z zatrudnienia. Kandydat musi jedynie aplikować na jedną lub kilku wybranych ofert.
  • Portale społecznościowe – na Facebooku funkcjonuje wiele grup z ofertami pracy w Żywcu. To szybki sposób komunikacji między kandydatami i pracodawcami. Każda ze stron może dodać ogłoszenie, że poszukuje pracy lub oferuje zatrudnienie. Czasem kandydaci proszeni są o wysłanie CV na wskazany adres e-mail lub nawiązanie kontaktu w wiadomości prywatnej. Należy jednak w takiej komunikacji zachować ostrożność. Warto także prowadzić interesujące konto na Linkedinie. Często rekruterzy sami kontaktują się z użytkownikami, proponując im pracę na podstawie wskazanych kwalifikacji.
  • Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu – placówka pomaga w aktywizacji osób bezrobotnych. Kandydaci nie tylko mają szanse na znalezienie zatrudnienia, lecz także podniesienie swoich kwalifikacji z pomocą Urzędu. Placówka organizuje staże zawodowe i szkolenia.
  • Bezpośrednie poszukiwanie pracy – kandydaci mogą także samodzielnie szukać pracy na stronach internetowych pracodawców lub udając się do konkretnych firm z podaniem o pracę. Warto rozejrzeć się po witrynach biur i sklepów w trakcie spaceru, ponieważ pracodawcy często wywieszają informacje o poszukiwaniu kandydata do pracy.

Jakich pracowników potrzeba w Żywcu?

W Żywcu brakuje przede wszystkim przedstawicieli ochrony zdrowia, np. lekarzy, pielęgniarek i położnych. Poszukiwani są także pracownicy oświaty. Głownie jednak pracodawcy potrzebują pracowników fizycznych, m.in. na stanowiska związane z produkcją, czy budownictwem. Bez problemu dobrą pracę znajdzie elektryk, monter, magazynier, czy kierowca. Przeglądając oferty pracy, w Żywcu łatwo zauważyć, jak wielu pracodawców potrzebuje także kandydatów na stanowiska o charakterze umysłowym. Często spotykane są oferty dla referentów, pracowników obsługi klienta, księgowych, inspektorów, agentów nieruchomości.

Jak zacząć poszukiwania pracy?

Poszukując pracy w Żywcu, najpierw należy sporządzić CV informujące pracodawcę o wykształceniu, doświadczeniu, kwalifikacjach i predyspozycjach zawodowych kandydata. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z dostępnymi w sieci ofertami pracy. Jeśli kandydat wybierze kilka interesujących, warto zweryfikować pracodawcę. Najlepszym sposobem na zapoznanie się z charakterem pracy w firmie jest zaczerpnięcie opinii byłych lub obecnych pracowników firmy na GoWork.pl. Dzięki temu kandydat może zapoznać się z zaletami i wadami pracy w firmie i podjąć decyzję, czy warto aplikować na stanowisko. Następnie należy przekazać swoje dokumenty aplikacyjne albo za pośrednictwem portalu, albo wysyłając pliki na podany adres e-mail, czy pocztą. Jeśli sporządzisz dobre CV, a Twoje kwalifikacje spełnią wymagania pracodawcy, możesz liczyć na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj, że dobry pracodawca przedstawi dokładne warunki zatrudnienia i nie będzie oczekiwał kilku próbnych dni pracy za darmo.

gowork

i

Autor: Materiały prasowe