wandale w akcji

i

Autor: UG Lipowa

W Gminie Lipowa doszło do kolejnego zniszczenia mienia. Wójt Jan Góra mówi wandalom "stop" i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji

2022-09-28 13:12

Już wcześniej dochodziło do takich incydentów. Niszczono wiaty przystankowe, znaki drogowe czy kosze na śmieci. Straty idące w tysiące złotych ponosiła cała Gmina. Teraz wandale zainteresowali się infrastrukturą sportowo-rekreacyną na terenie Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce.

  Młody człowiek na zdjęciu z monitoringu - piłował brzeszczotem i niszczył w środę, 21 września ok. godz. 18:10 ławkę przy placu zabaw. Był z grupą innych osób, z której jedna również wspierała jego działania. Liczyliśmy, że przyjdzie na niego i jego towarzyszy refleksja, a szkoda zostanie naprawiona. Tak się jednak nie stało, więc dziś publikujemy tylko jedno ujęcie z jednej kamery monitoringu- informuje Urząd w Lipowej.

-Dziwi zuchwałość niektórych młodych ludzi, którzy ewidentnie nie potrafią korzystać z infrastruktury m.in. Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce, w której zamontowane jest kilka kamer- komentuje wydarzenie wójt Lipowej Jan Góra.

- Jeżeli młody człowiek wraz z rodzicami, nie zgłosi się do Urzędu Gminy w ciągu tygodnia z chęcią pokrycia kosztów naprawy tej ławki, to materiał z innych kamer, na których tego dnia został nagrany zostanie przekazany policji. To samo dotyczy towarzyszy, którzy tego dnia byli z nim obecni- dodaje włodarz Gminy.

Wójt Jan Góra mówi - Stop wandalom, którzy nie potrafią korzystać z takich miejsc! Koszty takich bezsensownych napraw pokrywamy my wszyscy!  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE