Policjanci zadbają o bezpieczeństwo

i

Autor: archiwum KPP w Żywcu

W czwartek od rana policyjne działania NURD. Mundurowi chcą zadbać o bezpieczeństwo najbardziej bezbronnych na drodze

2022-02-16 18:39

Policjanci pojawią się tam, gdzie na niechronionych użytkowników ruchu czyha niebezpieczeństwo. Będą wzmożone kontrole

Niebezpiecznie na drogach powiatu żywieckiego. Dlatego - w ramach ogólnopolskiej akcji NURD - będą prowadzić w czwartek działania mające poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów. - mówi podinspektor Wojciech Biernat - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego żywieckiej komendy policji.

- Policjanci na terenie powiatu pojawią się głównie w rejonach przejść dla pieszych, czyli miejsc gdzie pieszy powinien czuć się najbezpieczniej. Będziemy zwracali uwagę zarówno na zachowanie kierowców względem pieszych, ale i samych pieszych. To, że piesi znajdują się w rejonie przejścia nie zwalnia ich z odpowiedzialności i obowiązku zachowania ostrożności - przypomina podinsperktor.

To właśnie piesi, przy kontakcie z pojazdami są najbardziej narażeni na obrażenia, w tym także te poważne. Niestety, na drogach Żywiecczyzny takich zdarzeń nie brakuje - dodaje nasz rozmówca. - Tylko w tym roku mieliśmy już 8 zdarzeń z udziałem pieszych, z czego aż 3 zakończyły się tragicznie - śmiercią na miejscu zdarzenia.

Tradycyjnie już mundurowi będą dziś przypominać o podstawach bezpieczeństwa, a także - będą rozdawali mieszkańcom odblaski, i inne odblaskowe, ale i przydatne na co dzień przedmioty, jak np. szelki dla biegaczy, etui na telefon czy saszetki na pas. Wszystko po to, aby ta grupa uczestników ruchu drogowego była widoczna, a tym samym bezpieczna.

Uważajcie na siebie!

NURD czyli działania na drogach Żywiecczyzny - mówi podinspektor Wojciech Biernat Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żywcu
Wiadukt trasy Łazienkowskiej zniknął z powierzchni Ziemi. Została sterta gruzu i żelastwa