W Brennej powstanie pierwsza kolej krzesełkowa dla narciarzy

i

Autor: Ski Dolina w Brennej/FB

Sport

W ośrodku narciarskim w Brennej powstanie pierwsza kolej krzesełkowa

2024-01-17 14:19

To będzie przełomowa inwestycja! W Brennej-Leśnicy narciarze będą mogli korzystać kolei krzesełkowej. Informację podał ośrodek narciarski Ski Dolina.

Narciarzy, którzy szusują w ośrodku Ski Dolina w Brennej, z pewnością ucieszy wiadomość, że niebawem będą mogli tam korzystać z kolei krzesełkowej. 

W związku z zawartymi umowami umożliwiającymi długoterminowe planowanie działalności stacji, po długich konsultacjach podjęta została decyzja o realizacji inwestycji - budowy pierwszej w Brennej kolei krzesełkowej. Kolej będzie miała ponad 800 m długości i będzie przebiegała od okolicy kas na szczyt góry Świniorka. Dostępna będzie cała trasa obsługiwana w przeszłości przez dwa wyciągi talerzykowe" - informuje ośrodek w mediach społecznościowych. 

Kolej została już zakupiona i przywieziona do Polski.

Ski Dolina - jak czytamy dalej w komunikacie - posiada już prawomocną decyzję środowiskową i złożony wniosek o pozwolenie na budowę z całą wymaganą dokumentacją projektową. Kolejne prace związane z inwestycją mają rozpocząć się w marcu.

Ponadto, realizowane będą inne inwestycje, takie jak m.in. rozbudowa systemu naśnieżania.

Ski Dolina Świniorka znajduje się w dolinie Leśnicy. Działalność rozpoczęła jeszcze w latach 80. XX wieku. Aktualnie dysponuje czterema naśnieżanymi trasami zjazdowymi obsługiwanymi przez trzy wyciągi talerzykowe. 

Ski Dolina w Brennej-Leśnicy - mapa tras

i

Autor: Ski Dolina