Park handlowy Bielsko-Biała

i

Autor: Redkom

Inwestycje

W Bielsku-Białej powstaje największy park handlowy. Zostanie wybudowany w miejscu dawnego Tesco

Grupa REDKOM podjęła się budowy nowego parku handlowego w Bielsku-Białej. Obiekt powstanie w miejscu, gdzie kiedyś mieściło się Tesco. Otwarcie parku handlowego planowane jest jeszcze w 2024 roku.

Budynek po Tesco w Bielsku-Białej zostanie przebudowany

Przy ulicy Warszawskiej, gdzie przez wiele lat mieścił się hipermarket Tesco powstanie centrum handlowe. Grupa REDKOM podjęła się przebudowy dawnego pasażu. W ramach inwestycji dzięki przebudowie budynku powstanie przestrzeń dla planowanego parku handlowego, z wejściami do lokali bezpośrednio z parkingu. Do obecnego pasażu zostanie dobudowany nowy obiekt.

Obiekt powstaje w pobliżu węzła na drogę ekspresową S1, przy wjeździe do centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących obiektów takich jak: market budowlany Castorama, Merkury Market czy restauracja drive KFC. Na ok. 20 000 mkw. powierzchni najmu znajdzie się ponad 20 sklepów znanych i popularnych marek sieciowych oraz wygodny parking dla klientów - przekazała grupa REDKOM.

Otwarcie nowego parku handlowego planowane jest w IV kwartale 2024 roku. Jednocześnie trwają także prace koncepcyjne nad następnymi etapami budowy kolejnych dwóch budynków, które dodatkowo uatrakcyjnią powierzchnię usługowo-handlową obiektu. Na razie nie wiadomo, jakie lokale tam powstaną.

Przebudowywany park handlowy będzie dogodnym dla mieszkańców punktem na mapie miasta i regionu, łączącym funkcję handlową, gastronomiczną i rozrywkową. Park Bielsko wpisuje się w aktualny trend rewitalizacji starszych i nieefektywnych już konceptów handlowych.

Czym zajmuje się grupa REDKOM?

REDKOM Development specjalizuje się w parkach handlowych, obiektach przemysłowych jak hale produkcyjne oraz logistycznych, typu magazyny. Spółka zajmuje się także rewitalizacją istniejących obiektów.

Firma działa na rynku polskim, rumuńskim i hiszpańskim. W 2023 roku REDKOM Development oddał do użytku 27 tys. m kw. parków handlowych w Polsce, a w realizacji obecnie jest ponad 60 tys. m kw.

Przykładem zrealizowanych inwestycji przez spółkę są Park Glinianka zlokalizowany w Łubnej pod Warszawą i Ozimska Park w Opolu.

Źródło: W Bielsku-Białej powstaje największy park handlowy. Zostanie wybudowany w miejscu dawnego Tesco