W Szczyrku spadł śnieg. Do gór dotarła zima

i

Autor: Jan Byrt (Facebook)

Pogoda

W Beskidach spadł śnieg! Przyprószyło w Szczyrku i na Hali Miziowej

Opady śniegu odnotowano w górach powyżej 1000 m n.p.m. Kilka centymetrów białego puchu pojawiło się na Hali Miziowej czy Markowych Szczawinach. Przyprószyło także w Szczyrku.

W Beskidach pojawił się śnieg. Zaczyna się zima 

11 listopada w Beskidach spadł śnieg. Biały puch pojawił się na Markowych Szczawinach (8 cm), Hali Miziowej (5 cm), Klimczoku (3 cm) i Hali Skrzyczeńskiej (1 cm).

Śnieg przyprószył również w Szczyrku, czym podzielił się na Facebooku ks. Jan Byrt z tamtejszej parafii ewangelickiej. Na zdjęciach, które udostępnił, widać cienką warstwę puchu na masce samochodu oraz zaśnieżoną drogę.

Trudne warunki turystyczne w Beskidach. Ograniczona widoczność i śliskie szlaki 

Warunki turystyczne w Beskidach są trudne: szlaki są mokre i śliskie, a widoczność jest mocno ograniczona.

"W górach, powyżej 1000 m n.p.m. spadło kilka centymetrów śniegu, temperatura -1,5 °C, mgła. Wychodząc w taką pogodę w góry, trzeba bardzo dobrze się przygotować, odpowiednie ubranie, buty, wyposażenie. Wycieczka w taką pogodę jest dedykowana bardziej doświadczonym turystom" - przestrzega portal korbielow.net.

W taką pogodę należy rozważyć wyjazd w góry, a jeśli już się zdecydujemy, należy się odpowiednio przygotować. Trzeba się ubrać ciepło, założyć zimowe buty i nieprzemakalną kurtkę. Do plecaka należy spakować coś ciepłego do picia (np. herbatę w termosie), jedzenie i naładowany telefon.

Źródło: W Beskidach spadł śnieg! Przyprószyło w Szczyrku i na Hali Miziowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE