Tragiczny wypadek na Słowacji

i

Autor: Polícia SR - Trnavský kraj

Na drodze

Tragiczny wypadek na Słowacji. Zginęła rodzina z Lipowej. Przeżyło tylko niemowlę

Czteroosobowa rodzina zginęła w tragicznym wypadku na drodze D1 między Bratysławą a Trnawą na Słowacji. Przeżyło jedynie czteromiesięczne niemowlę. Wszyscy wracali do domu w gminie Lipowa na Żywiecczyźnie. Wójt Lipowej złożył kondolencje.

W koszmarnym wypadku na trasie D1 Bratysłąwa - Trnawa zginęła rodzina z gminy Lipowa. Do tragedii doszło około godz. 8 w środę, 13 września, gdy z niewyjaśnionych przyczyn samochód fiat ducato zjechał z drogi, przebił barierki energochłonne i uderzył w drzewo. Autem jechało małżeństwo z dwójką dzieci i babcią.

Tragiczny wypadek rodziny z Polski na Słowacji

Jak informuje policja, samochodem jechały trzy dorosłe osoby i dwójka dzieci z gminy Lipowa na Żywiecczyźnie.

Uderzenie było tak silne, że na miejscu zginęli 35-letni rodzice oraz 62-letnia babcia. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce tragedii, wyciągnęli ze zmiażdżonego samochodu żywą 4-letnią dziewczynkę. Jej stan był krytyczny. Dziecko zostało przetransportowane helikopterem do szpitala. Lekarze przez kilka godzin walczyli o jej życie, lecz niestety jeszcze przed południem dziewczynka zmarła na stole operacyjnym.

W zniszczonym w wyniku wypadku samochodzie znajdowało się jeszcze 5-miesięczne niemowlę. Dziewczynka także odniosła poważne obrażenia i trafiła na obserwację do szpitala w Bratysławie.

Wypadek na Słowacji

Zobacz zdjęcia

- Pojazd znajdował się w rowie obok drzewa. Strażacy uratowali osoby poszkodowane z rozbitego pojazdu poprzez użycie sprzętu hydraulicznego. Jednocześnie współpracowali z ratownikami medycznymi przy reanimacji jednej osoby poszkodowanej – piszą  słowaccy strażacy.

Jaka przyczyna wypadku na Słowacji

Policja z Bratysławy ustala przyczyny wypadku rodziny z Lipowej. Na razie nie została podana publicznie żadna informacja na ten temat. Ze względu na porę dnia nie jest wykluczone zmęczenie kierowcy, który wracał do domu. Wiadomo także, że odcinek D1 jest autostradą dosyć wąską i pozbawioną pobocza. Z tego względu dochodzi tu do licznych wypadków.

Zginęła rodzina z Lipowej. Wójt złożył kondolencje

Informacja o tragicznej śmierci rodziny z Lipowej szybko obiegła całą Żywiecczyznę. Wójt Lipowej Jan Góra jest wstrząśnięty tym faktem i złożył członkom tragicznie zmarłych osób kondolencje.

Tragiczne wypadki na Słowacji

Jak informuje policja słowacka, środa 13 września była jednym z najtragiczniejszych dni w historii, jeśli chodzi o wypadki drogowe w powiecie trnawskim. W dwóch wypadkach zginęło pięć osób, 1 dziecko zostało ciężko ranne, a trzy inne osoby odniosły lżejsze obrażenia.

Źródło: Tragiczny wypadek na Słowacji. Zginęła rodzina z Lipowej. Przeżyło tylko niemowlę