5. Etap najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce

i

Autor: www.tourdepologne.pl

Tour de Pologne znowu na Żywiecczyźnie. Kolarze ścigać się będą podczas piątego etapu wyścigu

2021-08-12 23:15

Piąty etap TDP to ponad 170 km w wymagającym górskim terenie. Start w Chochołowie - meta w Bielsku-Białej. Na trasie ponad 156 zawodników z 19 najlepszych ekip na świecie

- W piątek trzynastego... - ale mamy nadzieję, że będzie wszystko dobrze - śmieje się dyrektor do spraw trasy i bezpieczeństwa wyścigu Przemysław Niemiec. - Na teren powiatu żywieckiego wjeżdżamy w miejscowości Las, potem cały czas DW 946 aż do Łękawicy - później Kocierz i górska premia. Dalej Wielka Pusza i teren Porąbki, a następnie Międzybrodzie i stamtąd na Przegibek - kolejna przełęcz z premią górską - tłumaczy.

- Kocierz to bardzo malownicza, ale przede wszystkim wymagająca przełęcz. Do tego jeszcze Przegibek. To etap bardzo wymagający - tu będą ścigać się już zawodnicy, którzy myślą o wygraniu całego wyścigu - wyjaśnia doświadczony kolarz.

Choć pandemia wymusiła na organizatorach ograniczenia, nie będzie np. miasteczka na mecie etapu - warto dopingować kolarzy na trasie. - Mamy jedynie prośbę, by nie zbliżać się do kolarzy - dodaje Przemysław Niemiec.

Tour de Pologne to prestiżowy wyścig, ale także ogromna promocja Polski. Transmisja na żywo, to również okazja, by przekonać się jak piękne tereny mamy w kraju.

- Na ziemi żywieckiej podczas przygotowań i zabezpieczenia trasy mam ułatwione zadanie. Mam tu pana Grzegorza Szafrańskiego, który od lat bardzo pomaga w organizacji i doskonale nam się współpracuje - dodaje Przemysław Niemiec.

Warto przypomnieć, że przejazd peletonu przez Żywiecczyznę będzie wiązał się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. - Oczywiście zachęcamy do kibicowania kolarzom, ale pamiętajmy by robić to w bezpiecznym miejscu i w odpowiedniej odległości od nich. Zwróćmy uwagę na dzieci, które mogą chcieć wyrwać się i wejść na trasę - zaznacza mł. asp. Jolanta Frydel z żywieckiej drogówki. - Właścicieli czworonogów prosimy o zamknięcie zwierząt na terenie swoich posesji. Zadajmy o to, by umożliwić zawodnikom bezpieczny przejazd - apeluje policjantka.Nad bezpieczeństwem na trasie czuwać będą funkcjonariusze, dlatego należy bezwzględnie stosować się do ich instrukcji. - Aby wszystko mogło przebiegać bezpiecznie - przyda się wyrozumiałość i cierpliwość za kierownicą.

Finał 5. etapu 78. Tour de Pologne planowany jest w godzinach 18:10 - 18:40 w Bielsku-Białej pod Dębowcem.

78. Tour de Pologne znowu na Żywiecczyźnie - mówi Przemysław Niemiec
ESKA XD #029 - ELIF, TANIEC Z GWIAZDAMI, SEKRETY TOUR DE POLOGNE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE