Udało się stworzyć osiem nowych linii komunikacyjnych

i

Autor: pixabay

To pomoc dla mieszkańców, firm transportowych, a także dla gmin - tak o utworzonych niedawno połączeniach komunikacyjnych mówi starosta żywiecki Andrzej Kalata

2021-02-24 19:17

Niedługo zacznie funkcjonować osiem nowych linii komunikacyjnych w powiecie. Nowe kursy mają usprawnić transport zbiorowy w powiecie

- Wnioskodawcą mógł być tylko powiat, dlatego zdecydowaliśmy się na taką pomoc - również finansową - bo my również bierzemy w tym udział finansowy - tłumaczy.

- Mówimy tu o dopłacie trzech złotych do kilometra nowych linii, a wojewoda przekazuje te środki pod warunkiem, że samorząd pokryje 10% ogólnej kwoty. W naszym przypadku podzieliliśmy tę kwotę z gminami - dodaje starosta.

Większość z nowych linii będzie dojeżdżała do nowego szpitala przy ulicy Pola Lisieckie. Chodziło o poprawę komunikacji z tą placówką - zarówno dla pracowników, jak i odwiedzających. To jednak nie koniec ułatwień - zaznacza starosta.

Starostwo prowadzi też rozmowy z przewoźnikami, by uruchomić linię na trasie Dworzec - Szpital, której rozkład byłby dostosowany do rytmu zmian pracowników szpitala.

Przypomnijmy - w listopadzie ubiegłego roku Zarząd Powiatu Żywieckiego złożył do Wojewody Śląskiego wniosek o dopłatę w 2021 roku do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. W grudniu Wojewoda Śląski pozytywnie rozpatrzył wniosek i przeznaczył na ten cel blisko dwa i pół miliona złotych.

Osiem nowych lini transportowych - mówi starosta żywiecki Andrzej Kalata
Bardzo trudne czasy dla artystów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE