Udało się stworzyć osiem nowych linii komunikacyjnych

i

Autor: pixabay

To pomoc dla mieszkańców, firm transportowych, a także dla gmin - tak o utworzonych niedawno połączeniach komunikacyjnych mówi starosta żywiecki Andrzej Kalata

2021-02-24 19:17

Niedługo zacznie funkcjonować osiem nowych linii komunikacyjnych w powiecie. Nowe kursy mają usprawnić transport zbiorowy w powiecie

- Wnioskodawcą mógł być tylko powiat, dlatego zdecydowaliśmy się na taką pomoc - również finansową - bo my również bierzemy w tym udział finansowy - tłumaczy.

- Mówimy tu o dopłacie trzech złotych do kilometra nowych linii, a wojewoda przekazuje te środki pod warunkiem, że samorząd pokryje 10% ogólnej kwoty. W naszym przypadku podzieliliśmy tę kwotę z gminami - dodaje starosta.

Większość z nowych linii będzie dojeżdżała do nowego szpitala przy ulicy Pola Lisieckie. Chodziło o poprawę komunikacji z tą placówką - zarówno dla pracowników, jak i odwiedzających. To jednak nie koniec ułatwień - zaznacza starosta.

Starostwo prowadzi też rozmowy z przewoźnikami, by uruchomić linię na trasie Dworzec - Szpital, której rozkład byłby dostosowany do rytmu zmian pracowników szpitala.

Przypomnijmy - w listopadzie ubiegłego roku Zarząd Powiatu Żywieckiego złożył do Wojewody Śląskiego wniosek o dopłatę w 2021 roku do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. W grudniu Wojewoda Śląski pozytywnie rozpatrzył wniosek i przeznaczył na ten cel blisko dwa i pół miliona złotych.

Osiem nowych lini transportowych - mówi starosta żywiecki Andrzej Kalata
Bardzo trudne czasy dla artystów