Kocia Kawiarnia w Bielsku-Białej zostanie zamknięta

i

Autor: FB

Wiadomości

To koniec kociej kawarni w Bielsku-Białej. Nadal można zaadoptować kilka kotków

W pierwszej połowie 2023 roku w Bielsku-Białej została otwarta pierwsza w mieście kocia kawiarnia. I choć lokal cieszył się dużą popularnością, to w ostatnich dniach właściciele kawiarni przekazali smutne nowiny. Lokal w najbliższych tygodniach zostanie zamknięty. Jaki jest powód tej decyzji?

Kocia Kawiarnia w Bielsku-Białej zostanie zamknięta

W środę, 9 kwietnia Kocia Kawiarnia w Bielsku-Białej poinformowała, że w najbliższych tygodniach lokal przy ulicy Krakowskiej zostanie zamknięty. W oświadczeniu właścicielki wyjaśniają, dlaczego pojęli taką decyzję.

Zamykamy kocią kawiarnię! (...) Nasz ,,Koci projekt" dobiega już końca... (...) Na zawsze, już zawsze te piękne chwile będziemy widzieć gdy tylko zamykamy oczy... Niestety, w związku z prywatnymi planami (podboju świata oczywiście) prowadzenie tak odpowiedzialnej kawiarni, nie będzie już dłużej przez nas możliwe - informują właścicielki kawiarni.

Lokal zostanie zamknięty pod koniec kwietnia lub na początku maja. Kawiarnię nadal można odwiedzać od czwartku do niedzieli w godzinach od 11:00 do 20:00. Pomimo oficjalnej informacji o zamknięciu, właścicielki chcą odstąpić lokal osobie zainteresowanej.

Nooo, kawał serca zostawione, więc... Może ktoś chciałby poprowadzić dalej to miejsce pełne miłości? Pojemne serducho tu jest najważniejsze więc za symboliczną wręcz kwotę chętnie przekażemy to miejsce komuś dobremu - w całości przystosowane pod tak specyficzną działalność, odebraną przez sanepid co oczywiste kawiarnie. Drapaczki, kuwetki, stoliczki- wszystko jest! Chętni? Zapraszamy do wiadomości prywatnych - podkreślają.

Na adopcję przed zamknięciem kawiarni czeka jeszcze pięć kotów: Zuzia, Zenio, Pusia, Emma i Baltazarek.

Zobaczcie w galerii, jak wyglądała wewnątrz bielska Kocia Kawiarnia.

Kocia Kawiarnia w Bielsku-Białej przetrwała rok

Przypomnijmy, że Kocia Kawiarnia przy ulicy Krakowskiej była pierwszym takim lokalem w Bielsku-Białej. Została otwarta 3 maja 2023 roku.

Można było nie tylko napić się tam kawy i herbaty oraz skonsumować słodkich wypieków, ale także spędzić czas w towarzystwie słodkich kotów. Początkowo były to "mruczki" Stowarzyszenia Kotełkowa Drużyna, a następnie m.in. Stowarzyszenia Humanitarno-Ekologicznego "dla Braci Mniejszych".

Dzięki działalności kawiarni dom znalazło co najmniej kilkadziesiąt kotów.

Źródło: To koniec kociej kawarni w Bielsku-Białej. Nadal można zaadoptować kilka kotków