Zdjęcia

Tak wygląda Bielsko-Biała przyszłości według sztucznej inteligencji

Bielsko-Biała w przyszłości rysuje się jako miasto nowoczesne, z ciekawą architekturą. Bliskie sąsiedztwo gór sprawi, że w jeszcze większym stopniu wykorzysta swoje walory turystyczne. Taki wniosek płynie z obrazów Bielska-Białej wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Zobacz zdjęcia.

Bielsko-Biała to miasto w południowej części województwa śląskiego. Bliskość Beskidów sprawia, że to idealne miejsce do życia dla osób ceniących sobie turystykę górską i wszelkie sporty związane z górami zarówno latem jak i zima. Taka charakterystyka jest jednak niewystarczająca i krzywdząca. 

Bielsko-Biała to przede wszystkim prężny ośrodek przemysłowy. Niegdyś związany z włókiennictwem, obecnie głównie z branżą motoryzacyjną i przemysłu spożywczego. Ale także ważny ośrodek akademicki z jedną z najlepszych szkół wyższych w Polsce - Akademią Techniczno-Humanistyczną.

Pod względem architektury Bielsko-Biała nie ma sobie równych i o starówce wciąż prawie 170 tys. mieszkańców z dumą mówi jak o "małym Wiedniu". A z drugiej strony nie zapominajmy o ultranowoczesnej bryle hali koncertowej Cavatina Hall.

Od lat ambicją Bielska-Białej jest koncentracja najciekawszych inicjatyw biznesowych i naukowych całego Podbeskidzia. I to się udaje.

Być może właśnie dlatego sztuczna inteligencja tak zaskakująco pokazała przyszłość Bielska-Białej. Obrazy zostały stworzone przez narzędzie DALL-E i trzeba przyznać, że wiele detali zasługuje na uwagę.

Zobaczcie, jak sztuczna inteligencja widzi przyszłość Bielska-Białej w poniższej galerii zdjęciowej.