Szpital przekształca oddział

i

Autor: FB Szpital Żywiec

Szpital Żywiec do odwołania wstrzymuje przyjęcia pacjentów na oddział wewnętrzny

2021-11-24 18:51

Wszystko przez rosnącą ilość osób zakażonych. Z ostatnich danych ministerialnych – na Żywiecczyźnie przy było 36 osób chorych na COVID-19

- W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną i wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 Szpital Żywiec do odwołania wstrzymuje przyjęcia pacjentów na Oddział Wewnętrzny, który na wniosek Wojewody Śląskiego jest w trakcie przekształcania w Oddział Covidowy. Dodatkowo Szpital Żywiec tworzy dwa miejsca intensywnej terapii dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 – informuje Karolina Kocięcka Specjalista ds. komunikacji – żywieckiej placówki.

Ze względu na bieżącą sytuację od środy 24 listopada wstrzymane zostały również odwiedziny chorych, przebywających na wszystkich oddziałach szpitala. Wizyty możliwe są jedynie w wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z ordynatorem danego oddziału.

- Takie decyzje podjęliśmy w oparciu o bieżącą sytuację epidemiczną, mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów jak i personelu. To dla nas trudny moment dla nas wszystkich i mamy nadzieję, że potrwa możliwie krótko - podsumowuje przedstawicielka szpitala. Jednocześnie Szpital Żywiec informuje, że paczki dla pacjentów będą przyjmowane w godzinach 10.00-11.00,14.00-16.00, 18.00-19.00, przy wejściu głównym do Szpitala.

W poprzedniej fali koronawirusa, w najtrudniejszym czasie w żywieckim szpitalu udało się zabezpieczyć dla zakażonych blisko 150 miejsc

Warto też przypomnieć, że już w najbliższy weekend 27-28 listopada odbędzie się kolejna kacja szczepień. Będzie można się zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, oraz szczepionką Pfizer. Akcja rozpocznie się w sobotę o 10.00 i potrwa do 16.00. Natomiast w niedzielę o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 17:00.

Szczepienie jest bezpłatne i może z niego skorzystać każda uprawniona osoba, która dotąd się nie zaszczepiła, wystarczy zabrać dowód osobisty. Punkt będzie zorganizowany w Żywcu przy ulicy Zamkowej 2 - Oficyny Zamkowe (dawna Informacja Turystyczna).

Szpital Żywiec przekształca oddział - mówi Karolina Kocięcka
Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Niezaszczepieni to nieodpowiedzialni ludzie