Narty

Szczyrk Mountain Resort otwiera sezon narciarski. To największy ośrodek w Polsce

Sezon narciarski w Beskidach rozpoczęty! Jeździć można już w Beskid Sport Arenie, a od 8 grudnia trasy narciarskie uruchamia Szczyrk Mountain Resort. To największy ośrodek narciarski w Polsce zlokalizowany na zboczach Małego Skrzycznego.

Piękny początek sezonu zimowego w Beskidzie Śląskim! Temperatura nocą i za dnia utrzymuje się poniżej -5 st. C. Spadł śnieg i jego pokrywa sięga 40 cm. Sezon narciarski rozpoczął się dwa tygodnie wcześniej, niż planowano.

Które trasy narciarskie są czynne w Szczyrk Mountain Resort?

Obfite opady śniegu i mróz pozwoliły na wcześniejsze otwarcie ośrodka narciarskiego Beskid Sport Arena w Szczyrku. Wcześniej otwarty też jest Szczyrk Mountain Resort na Małym Skrzycznym. Na początek czynne są trzy trasy zjazdowe:

  • trasa nr 2 z Małego Skrzycznego
  • trasa nr 3b ze Zbójnickiej Kopy
  • trasa nr 4 do Soliska

Od piątku 8 grudnia udostępniamy trasy nr 2 z Małego Skrzycznego, trasę nr 3b ze Zbójnickiej Kopy oraz trasę nr 4 do Soliska. Pozostałe trasy ciągle są naśnieżane, wykorzystujemy każdą sekundę dobrych warunków. Nasza flota to ponad 50 armatek śnieżnych i 320 lanc, liczymy na to, że to będzie zima, jaką pamiętamy sprzed wielu lat - mówi Grzegorz Przybyła, Dyrektor Generalny TMR Polska.

W Beskidach trwa naśnieżanie tras

Zobacz zdjęcia

Otwarcie sezonu narciarskiego w Szczyrku

"Sezon rozpoczniemy wcześniej, niż planowaliśmy, a 16 grudnia zapraszamy na pierwszy zimowy event w naszych ośrodku - Szczyrk Winter Opening, czyli wspólne świętowanie przyjścia zimy. Razem z naszymi partnerami zapraszamy do strefy bawarskiej w Kuflonce, gdzie czekać na narciarzy będą gry i zabawy z nagrodami. W strefie przy dolnej stacji gondoli przez dwa dni będzie możliwość testowania samochodów terenowych i nie tylko marki VW, naszego partnera motoryzacyjnego. Cieszymy się, że zima dopisuje i liczymy na co najmniej 150 dni jazdy na nartach i snowboardach!" - mówi Karolina Korba-Nawodyło, Dyrektor marketingu & sprzedaży SMR.

Ile kosztują karnety narciarskie w Szczyrku?

Zaplanuj ferie zimowe już teraz i zaoszczędź dzięki elastycznym cenom. Podobnie jak bilety lotnicze, ceny skipassów także zależą od obłożenia ośrodków, pogody i terminu. Nie kupuj karnetów na ostatnią chwilę, kupując z wyprzedzeniem będą tańsze.

W najbliższych dniach mamy okazję pojeździć w atrakcyjnych cenach. Oto ceny skipassó całodniowych

  • 129 zł - cena całodniowego skipassu na czwartek 8 grudnia
  • 119 zł - cena całodniowego skipassu na piątek 9 grudnia
  • 119 zł - cena całodniowego skipassu na sobotę 10 grudnia
  • 109 zł - cena całodniowego skipassu na niedzielę 11 grudnia

Sprawdź ceny skipassów Gopass w Szczyrku