Sylwia Winnik-spotkanie autorskie DKK w Lipowej

i

Autor: UG Lipowa

Święta w obozie koncentracyjnym, w syberyjskim łagrze, w konspiracji-niezwykłe spotkanie autorskie na zakończenie sezonu Dyskusyjnego Klubu Książki w Lipowej

2020-12-08 19:14

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej kończy kolejny sezon spotkań autorskich w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Lipowej. Comiesięczne spotkania z autorami z całej Polski stały się tradycją na stałe wpisaną w czytelniczy krajobraz Żywiecczyzny. Niestety w tym roku ze względu na pandemię większość spotkań musiała odbyć się online.

Tak też będzie w przypadku ostatniego tegorocznego spotkania, którego gościem będzie pisarka Sylwia Winnik.

 W piątek, 18 grudnia, o godz. 18, na Facebookowym profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się spotkanie autorskie online z Sylwią Winnik – pisarką, blogerką, autorką bestsellerowej książki „Dziewczęta z Auschwitz” oraz „Dzieci z Pawiaka”. Porozmawiamy o jej najnowszej książce pt.: „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945”.

Nowa książka Sylwii Winnik: „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945”, ukazała się 12 listopada. Autorka sięga w niej po nieznane dotąd świąteczne wspomnienia świadków historii. Inspiracją była dla niej opowieść rodzinna – wspomnienia prababci o Bożym Narodzeniu obchodzonym tuż po wojnie. W skromnych warunkach, ale w niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze. Prababcia Emilia w czasie wojny ledwie uniknęła wywiezienia do Auschwitz. Te święta były więc dla niej prawdziwym cudem. „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939–1945” to zbiór wspomnień dotyczących świąt spędzonych w obozach koncentracyjnych, w kołchozach na Syberii albo w konspiracji. Te chwytające za serce historie udowadniają, że w skrajnych sytuacjach to poczucie wspólnoty z innymi ludźmi może dać nadzieję i siłę, by przetrwać.

Weź karteczkę i zrób komuś prezent! Choinka pełna życzeń stanęła na katowickim rynku