Jarmark online

i

Autor: OWES Bielsko-Biała

Świąteczny jarmark z udziałem lokalnych przedsiębiorstw społecznych już 1-go grudnia

2020-11-27 10:54

Z inicjatywy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej odbędzie się jarmark świąteczny w formie online

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z Bielska-Białej postanowił stworzyć namiastkę świątecznej atmosfery i w trudnym czasie - stworzyć okazję do wsparcia działalności lokalnych przedsiębiorstw społecznych. - Jak przyznaje Magdalena Waligóra - z bielskiego ośrodka - warto wesprzeć te przedsiębiorstwa, bo i one pomagają zagrożonym wykluczeniem społecznym.

- Przedsiębiorstwa społeczne są to podmioty, które w ramach swojej działalności wypracowany zysk przekazują na cele społeczne, a jednocześnie zatrudniają osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji społecznej. W wielu przypadkach to właśnie praca staje się pierwszym krokiem do zmiany dotychczasowego życia.

Podczas jarmarku zostaną zaprezentowane pomysły na prezenty, ozdoby i przysmaki świąteczne wytworzone na terenie powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i mieście Bielsko-Biała.

- Będą to między lokalne sery, vouchery na zajęcia artystyczne czy też usługi rehabilitacyjne - wylicza Paulina Białek animatorka bielskiego OWES.

Na jarmarku będziecie mogli wybierać spośród lokalnych aż trzynastu przedsiębiorstw z czterech branż - gastronomicznej, artystycznej, usługowej i wytwórczej. Warto dodać, że to także te branże, które mocno ucierpiały w związku z pandemią i wprowadzanymi ograniczeniami.

- Choć online nie poczujecie smaku czy zapachu, ale zamawiając te produkty do domu będziecie mogli cieszyć się świąteczną atmosferą ze świadomością, że wspieracie coś dobrego. Biorąc udział w tym jarmarku będziecie mogli przyczynić się do utrzymania lokalnych miejsc pracy - podsumowuje Paulina Białek.

Wydarzenie odbędzie się na żywo i w jego trakcie będzie można dokonać bezpośredniego zakupu poprzez kontakt z moderatorami spotkania. Po zakończeniu będzie możliwość nabycia produktów i usług poprzez kontakt z przedsiębiorcami.

Jarmark w sieci
Przez koronawirusa zakażą petard i fajerwerków w sylwestra?