Świąteczny autobus w Bielsku-Białej

i

Autor: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB, KMBB

Transport

Świąteczny autobus wyjechał na ulice Bielska-Białej. Jak skorzystać z tej atrakcji?

Na ulicach Bielska-Białej można zauważyć wyjątkowy autobus, który jest odpowiednio przystrojony. W środku natomiast kierowca puszcza świąteczne utwory. Choinkobusem będzie można podróżować przez miesiąc.

W Bielsku-Białej kursuje choinkobus

6 grudnia na ulice Bielska-Białej wyjechał świąteczny autobus, czyli tzw. choinkobus. – Wchodzimy w sympatyczny okres przedświąteczny, a wywołać szczery uśmiech na twarzy drugiego człowieka to w tym czasie wartość sama w sobie – przyznał Jarosław Klimaszewski, prezydent miasta. 

Pasażerowie tego wyjątkowego autobusu mogą liczyć, że w środku pojazdu poczują klimat świąt. Barwne dekoracje, kolorowe światełka oraz wyjątkowa muzyka świąteczna. To wszystko czeka użytkowników autobusu o numerze taborowym 214. 

Autobus będzie kursował na różnych liniach aż do 6 stycznia 2024 roku. Wszystko po to, aby każda chętna osoba mogła skorzystać z tej atrakcji. Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej poinformował, że harmonogram przejazdów autobusu będzie udostępniany na bieżąco w mediach społecznościowych MZK oraz na stronie internetowej mzk.bielsko.pl. 

Tak prezentuje się bielski świąteczny autobus:

Jest to projekt, który chcieliśmy zrealizować od dawna. W końcu się udało i czujemy, że inicjatywa zostanie ciepło przyjęta przez naszych pasażerów. Bardzo się cieszę, że prezydent także podszedł do tego pomysłu z entuzjazmem i nasz plan mógł zostać zrealizowany. Mam nadzieję, że ten świąteczny akcent w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej będzie świetną atrakcją i przyjemnością w tym wyjątkowym czasie – dodaje Hubert Maślanka, prezes MZK.