Straż Ochrony Kolei

i

Autor: Straż Ochrony Kolei

Wiadomości

Śląskie. Mieli przy sobie narkotyki i narzędzia do cięcia metalu. Zatrzymała ich Straż Ochrony Kolei

Straż Ochrony Kolei zatrzymała w Bielsku-Białej cztery osoby. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo - nie bez powodu. Okazało się, że mieli przy sobie narkotyki, pałki, narzędzia do cięcia metalu oraz przedmioty mogące pochodzić z kradzieży

Śląskie. Mieli przy sobie narkotyki. Zatrzymała ich Straż Ochrony Kolei

W czasie patrolowania stacji Bielsko Biała Wapienica, funkcjonariusze z grupy operacyjno-interwencyjnej czechowickiej jednostki SOK zwrócili szczególną uwagę na osoby podejrzanie zachowujące się na torach. Mężczyźni przebywali na obszarze kolejowym w miejscu niedozwolonym i zachowywali się nerwowo

Byli to mężczyźni od 20. do 26. lat, dwóch z nich było w posiadaniu narkotyków. Podczas interwencji jeden z młodych mężczyzn z kieszeni spodni wyjął foliowe zawiniątko z brunatnym suszem roślinnym, którym okazała się marihuana. Znaleziono też foliową torebkę, którą zabezpieczono. Okazało się, że znajduje się tam amfetamina.

W trakcie prowadzonych czynności ujawniono samochód osobowy marki Audi należącego do jednego z mężczyzn. W bagażniku znaleziono przerobione pałki oraz narzędzia służące do cięcia metalu. Oprócz tego, zabezpieczono również przedmioty mogące pochodzić z kradzieży m.in. katalizatory samochodowe.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani przez policję. Dwóch z nich było już wcześniej notowanych za podobne przestępstwa. Usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających, a za przestępstwo to grozi kara im do 3. lat pozbawienia wolności.

Czy znasz kodeks karny? QUIZ. Tylko prawnicy i przestępcy zdobędą maksymalną liczbę punktów

Pytanie 1 z 10
Kto podlega odpowiedzialności karnej?