Nękali młodszego kolegę. Grozi im długa odsiadka

i

Autor: KMP Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Śląskie: cały rok szkolny nękali młodszego kolegę. Kopali go, opluwali i podpalali włosy

Trudno sobie wyobrazić, jakie męczarnie przeżywał uczeń jednej z branżowych szkół w Bielsku-Białej. Piekło zgotowali mu starsi koledzy z klasy, którzy przez cały ubiegły rok szkolny się nad nim znęcali. Na szczęście pokrzywdzony zgłosił się na policję, a jego oprawcy nie unikną odpowiedzialności. Grozi im bardzo długa odsiadka.

W środę 7 lutego mundurowi z Bielska-Białej na polecenie prokuratora rejonowego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 20 podejrzanych o uporczywe nękanie nieletniego. Sprawcy chodzili z ofiarą do jednej klasy w szkole branżowej na terenie miasta.

Nękali młodszego kolegę przez cały ubiegły rok szkolny. Lista zachowań, jakich się dopuścili, jest długa i szokująca. Agresorzy popychali i szturchali chłopca, kopali go, opluwali, wykręcali mu ręce, wlewali wodę do butów, malowali mu szminką twarz i przypalali włosy.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za popełnione przestępstwo uproczywego nękania grozi im kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Hejt zwykle przyjmuje formę agresywnych, złośliwych komentarzy, obraźliwych memów, grafik, czy filmów, a także opinii wyrażanych w sposób wulgarny. To zjawisko wpływa na nasze życie, a szczególnie na życie młodych ludzi. To nie tylko jednorazowe obrażanie czy stosowanie wyzwisk, ale także coś, co może pozostawić trwałe piętno na psychice i zdrowiu psychicznym. Hejt prowadzi do urazów emocjonalnych, zaburzeń snu, depresji, a nawet myśli samobójczych. Jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i młodzieży, ale dotyka także osoby dorosłe. Bez względu na to na jakiej płaszczyźnie spotkamy się z zachowaniami, które wypełniają znamiona zachowań hejterskich, należy o tym mówić i zgłaszać takie postępowanie. Nie zastanawiajmy się i podejmujmy kroki które będą przeciwdziałać zachowaniom hejterskim oraz ich ewentualnym skutkom - apeluje bielska policja.

Starsi uczniowie nękali młodszego ucznia. Opluwali go i podpalali mu włosy: