miasto Żywiec

i

Autor: Żywiec fb

Samorządowcy z Żywiecczyny apelują do mieszkańców o odłożenie załatwiania spraw w urzędach

2021-03-24 15:18

Z uwagi na dramatyczny wzrost zakażeń koronawirusem COVID-19, Andrzej Kalata- Starosta Powiatu Żywieckiego, Antoni Szlagor -Burmistrz Żywca i Wójtowie Gmin z powiatu żywieckiego zwrócili się z apelem do mieszkańców regionu by odłożyli załatwianie spraw administracyjnych w urzędach #zostańwdomu.

W okresie od 1 stycznia do 23 marca 2021 roku na terenie całego powiatu żywieckiego liczba zakażeń w wyniku COVID-19 wynosi 6905, mamy także 70 przypadków śmiertelnych. Nowe odmiany wirusa są obecnie wysokim zagrożeniem dla zdrowia i życia – to również zagrożenie dla naszych pracowników, którzy mimo ponoszonego ryzyka wykonują swoje obowiązki administracyjne, społeczne i kryzysowe. ( posłuchaj poniżej )

Z uwagi na ogromny wzrost zachorowań nasi urzędnicy pracują w okrojonych składach, niektóre wydziały czy zespoły zmuszone są do czasowego zawieszenia działalności. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, może dojść do całkowitego zamknięcia urzędów.- informują samorządowcy.

Z uwagi na bardzo trudną i dynamiczną sytuację związaną z zachorowaniami na COVID-19 zwracamy się z apelem do Mieszkańców Powiatu Żywieckiego o odłożenie na okres minimum dwóch tygodni załatwiania spraw administracyjnych w naszych urzędach. Sugerujemy, aby Klienci przede wszystkim kontaktowali się z pracownikami urzędów drogą telefoniczną, elektroniczną lub przesyłali dokumenty pocztą bądź z wykorzystaniem platformy e-PUAP oraz SEKAP- czytamy w apelu.

Prosimy również pomoc w walce z koronawirusem poprzez zachowanie odpowiedzialnej postawy i przestrzeganie przepisów sanitarnych oraz zwracanie uwagi na niebezpieczeństwo osobom ze swojego otoczenia, które tych zasad nie przestrzegają.

Pod apelem podpisali się :Starosta Żywiecki, Burmistrz Miasta Żywca i Wójtowie Gmin Powiatu Żywieckiego.

posłuchaj :Dariusz Szatanik rzecznik Starostwa Powiatowego w Żywcu o apelu samorządowców
Szturm na darmowe maseczki w Warszawie