Ratownicy GOPR trafili pod Babią Górą na zabłąkanego psa

i

Autor: GOPR Beskidy

W górach

Ratownicy GOPR trafili pod Babią Górą na zabłąkanego psa. Poszukiwany jest właściciel

2024-02-23 10:53

W trakcie kursu pierwszego stopnia na Babiej Górze ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przypadkowo trafili na psa, który najwidoczniej się zabłąkał. Czworonoga zbada weterynarz. Poszukiwany jest jego właściciel.

Pies zagubiony na Babiej Górze. Uratowali go GOPR-owcy

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR uratowali psa, który błąkał się w rejonie Perci Akademików w Babiogórskim Parku Narodowym. Sytuacja miała miejsce w czwartek, 22 lutego podczas kursu pierwszego stopnia na Babiej Górze. 

Byliśmy rano na ćwiczeniach w partiach szczytowych Babiej Góry. Usłyszeliśmy szczekanie, ale z uwagi na porywisty wiatr, nie za bardzo było wiadomo skąd dobiega głos. Nie dawało nam to spokoju. Po skończonych zajęciach za zgodą naczelnika ruszyliśmy w teren” - relacjonują ratownicy. 

Właściciel psa poszukiwany. Numery do kontaktu

Pies został sprowadzony w bezpieczne miejsce, a następnie przekazany leśniczemu w Zawoi. Dziś czworonoga zbada weterynarz.

Na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego to rzadkość - zgodnie z przepisami obowiązuje zakaz wprowadzania czworonogów na teren parku" - przypominają GOPR-owcy w mediach społecznościowych.

Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje o czworonożnym turyście i jego właścicielu proszone są o kontakt pod nr tel. 664 789 931 (leśniczy parku) lub 33 829 69 00 (Centralna Stacja Ratunkowa Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku).