Możesz się zaszczepić w Żywcu - w szpitalu i na rynku

i

Autor: pixabay

Punkty szczepień czasowo zawieszone, ale wiąż jest szansa by się zaszczepić

2021-08-07 21:10

Ze względu na znikome zainteresowanie przyjęciem szczepionki, działające od maja punkty szczepień masowych w powiecie żywieckim. Jest jeszcze możliwość zaszczepienia się w Szpitalu Żywiec, ale nie tylko

Jak powiedziała nam Bożena Pękala - PR menager Szpitala Żywiec - osoby, które jeszcze będą chciały się zaszczepić mogą to zrobić jeszcze 11 i 12 sierpnia, trzeba jednak wcześniej zadzwonić i umówić się. Należy zadzwonić pod numer 33 4401746 lub wysłać mail na adres szczepieniecovid@szpitalzywiec.pl Zapisy na szczepienia i same szczepienia odbywają się od 8.30 do 14.30 i nawet jeśli ktoś zapisze się nawet 12 to będzie jeszcze zaszczepiony tego samego dnia, a kolejną dawką już po 21 dnia - wyjaśnia. - Potem już warto będzie kontaktować się z nami od września, ponieważ ze względu na dość dynamiczną sytuację najprawdopodobniej będą kolejne dostawy preparatów - dodaje nasza rozmówczyni.

Ale nie jest to jedyna okazja, by zaszczepić się. Po całkiem dobrym odbiorze punktu mobilnego podczas - zaszczepić będzie można się także na żywieckim rynku 14 i 15 sierpnia – informuje Mariusz Hujdus rzecznik żywieckiego urzędu miejskiego. - Jedynym dokumentem, który chętni do szczepienia powinni mieć ze sobą jest dowód osobisty - dodaje. Co istotne, osoby które zaszczepiły się wcześniej preparatem Pfizera - również mogą także przyjąć drugą dawkę w punkcie na rynku.

Do tej pory zgodnie z danymi ministerialnymi w powiecie żywieckim w pełni zaszczepionych jest ponad 48 procent mieszkańców.

Zaszczep się w Żywcu
Poradnik Zdrowie - Co oznacza bliski kontakt?