Przedszkole w Bielsku-Białej doczekało się remontu i rozbudowy

i

Autor: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Inwestycje

Przedszkole w Bielsku-Białej doczekało się remontu i rozbudowy. Inwestycja w Kamienicy kosztowała ponad 8 mln zł

Miejskie Przedszkole nr 30 w Bielsku-Białej doczekało się gruntownego remontu, a także... rozbudowy. Budynek pomieści teraz sześć oddziałów przedszkolnych. Inwestycja w przedszkolu w Kamienicy kosztowała 8,7 mln zł.

Bielsko-Biała: kolejne przedszkole po remoncie. Placówka została ponadto rozbudowana

11 września odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanej placówki przy ul. Karpackiej w Bielsku-Białej. Miejskie Przedszkole nr 30 doczekało się remontu i jest teraz większe. Pomieści sześć oddziałów, do których na co dzień uczęszcza łącznie prawie 150 dzieci. 

- Mamy dużo gości, rodzice zachwyceni, dzieci mogą już bawić się w wyposażonych, nowoczesnych salach. Najbardziej cieszy ten nowy, przepiękny budynek, który pierwotnie miał być parterowy, ale dzięki decyzji prezydenta został rozbudowany - przyznała, w trakcie oficjalnego otwarcia, Ewa Szymanek, naczelniczka Wydziału Edukacji i Sportu. 

Inwestycja w przedszkolu w Kamienicy kosztowała 8,7 mln zł. Prace w tym miejscu rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku. Przedszkole po przebudowie posiada szatnie z podziałem na dzieci starsze i młodsze oraz zaplecze socjalne i techniczne wraz z kuchnią. W obiekcie znalazło się także miejsce dla gabinetu logopedy oraz zajęć z gimnastyki korekcyjnej. 

Ponadto na nowo został zagospodarowany teren wokół przedszkola w Kamienicy. Plac zabaw dla najmłodszych został podzielony na cztery strefy, zadbano także o roślinność. W ramach inwestycji powstał parking dla samochodów, wymieniono ogrodzenie, a na dachu budynku zamontowano instalację fotowoltaiczną.  

- To, co najbardziej urzeka, kiedy otwieramy kolejne przedszkole, to uśmiechnięte bielskie dzieci. Tą rozbudową kończymy inwestycje w edukację w obecnej kadencji samorządu - mówię o termomodernizacjach oraz budowach i rozbudowach przedszkoli. Mamy teraz w mieście taką sytuację, której nie było wcześniej, że dla wszystkich naszych dzieci starcza miejsc w przedszkolach publicznych, co jest bardzo dobrym zjawiskiem - podsumował Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. 

Przypomnijmy, że na początku września tego roku otwarto - wybudowany od podstaw - budynek Przedszkola nr 43 przy ul. Jakuba Jasińskiego w Hałcnowie. Budowa tej placówki trwała półtora roku, a inwestycja kosztowała łącznie ponad 24 mln zł.