Inwestycje w zaplecze żywieckich szkół

i

Autor: FB Stanisław Kucharczyk

Powiat przeznaczy dodatkowe środki na modernizację bazy szkół na Żywiecczyźnie

2023-01-02 10:37

Powiat chce zrealizować pięć ważnych inwestycji w obrębie szkół na terenie Żywiecczyzny. Wśród zaplanowanych przez samorząd działań znajdują się m.in. budowa nowej hali sportowej przy I LO im. Mikołaja Kopernika oraz stworzenie toru przeszkód dla uczniów klas wojskowych ZSAiO w Żywcu-Moszczanicy.

Powiat żywiecki przeznaczy dodatkowe 3 miliony 200 tysięcy złotych na realizację pięciu dużych inwestycji w ramach programu inwestycji strategicznych Polski Ład. Na co dokładnie zostaną wydane pieniądze, wyjaśnia nam wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk.

Są to inwestycje w naszych szkołach średnich prowadzonych przez powiat, a jedną z największych z nich jest budowa Sali gimnastycznej przy I LO im. Mikołaja Kopernika. Nowa hala kosztować będzie 14 milionów 692 tysiące złotych. Kolejnym punktem jest całościowa renowacja wnętrza żywieckiego liceum. Remont to już koszt ponad 4 i pół miliona złotych

- informuje samorządowiec. To jednak nie koniec inwestycji związanych ze szkolnictwem na Żywiecczyźnie. Jak wylicza Kucharczyk, władze powiatu planują przeprowadzić kompleksowy remont wielofunkcyjnych boisk sportowych przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu za kwotę ponad miliona złotych, a także wybudować nowy tor przeszkód, który będzie służył klasom wojskowym z ZSAiO w Żywcu-Moszczanicy. Jego koszt ma wynieść prawie pół miliona złotych. Starostwo chce także zamontować zewnętrzną windę przy Zespole Szkół w Milówce. Na ten cel przeznaczy ponad 380 tysięcy złotych.

Cały projekt modernizacji bazy sportowo-oświatowej pochłonie prawie 22 miliony złotych. Większość środków niezbędnych do realizacji zadania pochodzi z rządowego programu Polski Ład, a reszta stanowi budżet własny powiatu.

Inwestycje w bazę sportową i oświatową szkół na Żywiecczyźnie
Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65