Powalone na jezdnię drzewo  i uszkodzony pojazd - to skutki nocnej wichury w Bystrej

i

Autor: OSP Zdjęcie ilustracyjne

Wypadki

Powalone na jezdnię drzewo i uszkodzony pojazd - to skutki nocnej wichury w Bystrej

2023-12-11 11:11

W Bystrej (pow. bielski) dziś w nocy mocno wiało. Przy ul. Szczyrkowskiej na drogę przewróciło się drzewo - wprost na przewody elektryczne. Do tego uszkodzony został jeden samochód.

Przy ul. Szczyrkowskiej w Bystrej (pow. bielski) na drogę przewróciło się drzewo - prosto na przewody elektryczne. Ponadto uszkodzony został jeden samochód. To skutki wichury, która miała miejsce w Bielsku-Białej i w powiecie w niedzielę, 10 grudnia, także w nocy.

IMGW prognozowało wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, z południa i południowego zachodu. Ostrzeżenie obowiązywało także na terenie pow. cieszyńskiego, raciborskiego, wodzisławskiego i żywieckiego oraz w Jastrzębiu-Zdroju.

Strażacy interweniowali, m.in. usuwając drzewo z jezdni zabezpieczając miejsce zerwania przewodów elektrycznych. 

- Złamane drzewo zerwało linie energetyczne i światłowód. Na drzewo najechały ford transit i suzuki swift - w fordzie uszkodzone zostało przednie zawieszenie. Pogotowie energetyczne odłączyło napięcie, strażacy zajęli się drzewem, a policja samochodami - relacjonuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 

QUIZ. Jak dobrze znasz film „Kevin sam w Nowym Jorku”? Tylko prawdziwi fani zdobędą 10/10!

Pytanie 1 z 10
Gdzie rodzina McCallisterów miała spędzić święta Bożego Narodzenia?
Źródło: Powalone na jezdnię drzewo i uszkodzony pojazd - to skutki nocnej wichury w Bystrej