Wiadomości

Potężne nawałnice przeszły nad województwem śląskim. Straż interweniowała kilkadziesiąt razy

To nie była spokojna noc w województwie śląskim. Przez nasz region przeszły nawałnice, któremu towarzyszył silny wiatr. Najgorsza sytuacja jest w Bielsku-Białej, gdzie wiele dróg zostało zalanych.

Nawałnice nad woj. śląskim. Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej

Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nad województwem śląskim przeszła nawałnica, której towarzyszył silny wiatr. Od godzin popołudniowych 21 czerwca straż pożarna interweniowała ponad sto razy, jednak liczba ta w związku z trwającymi opadami deszczu ciągle rośnie.

Do tej pory najwięcej interwencji straży pożarnej odnotowano w powiatach: bielskim, cieszyńskim, wodzisławski, pszczyńskim, rybnickim oraz kłobuckim. Dotyczyły one głównie powalonych drzew i połamanych konarów, bez zalań i podtopień.

W Bielsku-Białej zalana została ulica Babiogórska, z czego jeden pojazd znalazł się pod wodą. Na ulicy Goleszowskiej konar drzewa spadł na kilka aut. Pojazdy są niezdatne do użytku. Powalone drzewa zablokowały także m.in. ulice: Warszawską, Jana III Sobieskiego, Nad Potokiem, Strażacką, Goleszowską, Siemiradzkiego czy Babiogórską.

Zobaczcie zdjęcia po kolejnej nawałnicy w Bielsku-Białej.

IMGW ostrzega przed burzami

Na tym jednak nie koniec. IMGW wydał kolejne ostrzeżenie przed burzami, tym razem I stopnia. Obowiązuje ono  od godz. 08:00 dnia 22.06.2024 do godz. 20:00 dnia 22.06.2024. Ostrzeżeniem objęte są wszystkie powiaty województwa śląskiego. Burzom mogą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 85 km. Miejscami może spaść grad.

Źródło: Potężne nawałnice przeszły nad województwem śląskim. Straż interweniowała kilkadziesiąt razy