Będą strzelać wirtualnie

i

Autor: pixabay

Postrzelają wirtualnie. Już niebawem powstanie wirtualna strzelnica w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy

2021-06-22 16:55

Powiat, jako organ prowadzący szkoły aplikował o dofinansowanie w ramach konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej. Jest już decyzja o dofinansowaniu przedsięwzięcia

- Pierwotnie planowane było stworzenie nowej tradycyjnej strzelnicy – przyznaje wicestarosta żywiecki – Stanisław Kucharczyk.

Niestety warunki techniczne, organizacyjne i ograniczenia w zakresie bezpieczeństwa sprawiły, że nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego terenu na nową strzelnicę w terenie, dlatego jako powiat wystąpiliśmy do innego programu Ministerstwa Obrony Narodowej czyli „Strzelnica w powiecie”. Otrzymaliśmy już decyzję MON o dofinansowaniu budowy strzelnicy wirtualnej – wyjaśnia.

Takie rozwiązanie daje spore możliwości – podkreśla starosta. Wszystko odbywa się w systemie elektronicznym, poprzez wskaźniki laserowe, ale daje olbrzymie możliwości, aby w procesie kształcenia uczniów na kierunkach wojskowych przeprowadzać różnorodne symulacje akcji – podkreśla nasz rozmówca. Warto przypomnieć, że przy szkole działa Uczniowski Klub Strzelecki. Obecnie członkowie kubu mają do dyspozycji strzelnicę otwartą na 50 metrów oraz zamkniętą pneumatyczną na 10 metrów. Nowa strzelnica ma być także magnesem, dla młodzieży, która myśli o związaniu swojej przyszłości z wojskowością.

Obecnie trwają nabory do szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest powiat.

Będą strzelać wirtualnie. MON dofinansuje strzelnicę
Euro 2020: Tajemnicze ŻELAZKO Mateusza Borka i OGON BYKA