ciasto dla ubogich

i

Autor: Agata Chmielowska

Posiłki dla ubogich. Do akcji przyłączyły się kolejne osoby, które upiekły ponad 300 kawałków ciasta

2021-01-16 14:59

Akcja wydawania bezpłatnych gorących posiłków dla osób ubogich i bezdomnych w Żywcu, miała trwać do 15 stycznia. Okazało się jednak, że spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem, że podjęto decyzję o jej kontynuowaniu. Na prośbę starosty żywieckiego w akcję przygotowania posiłków włączyły się szkoły średnie, dla których organem prowadzącym jest powiat żywiecki. Akcje wspierają również terapeuci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowaczego w Żywcu Sporyszu.

 Nauczyciele z Ośrodka zabrali się za wpiek ciast. W kuchni tamtejszego Warsztatu Terapii Zajęciowej powstają pyszne serniki, babki czy kajmaki.Zapakowane w pudełka słodkie podarunki cieszą się ogromnym wzięciem. Pieczemy ilości hurtowe -wyjaśnia Halina Gibas Biegun

( posłuchaj poniżej)

Iinicjatorem akcji przygotowywania posiłków dla osób potrzebujących jest żywieckie Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia. Do akcji włączyło się Starostwo Powiatowe w Żywcu i Urząd Miasta.

Wsparcie w formie posiłków osósb bezdomnych jest niezwykle potrzebne dlatego do odwołania posiłki będą wydawane na wynos w godzinach 13.00-14.00 w budynku byłego Centrum Informacji Kulturalno-Turystycznej przy ul. Zamkowej 2 w Żywcu.

Od 25 stycznia do akcji włączają sie szkoły. Posiłki dla osób potrzebująych będą przygotowywane przez pracowników kuchni Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu oraz Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy-informuje Dariusz Szatanik ze Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy proszą o zachowanie reżimu sanitarnego. Jednocześnie zachecają wszystkie osoby i instytucje, które zechciałaby wspomóc tę inicjatywę do wpłat na konto: 49 1240 4142 1111 0000 4829 9240 z dopiskiem „Posiłek dla ubogich”.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Posłuchaj: ciasta dla bezdomnych pieką terapeutki Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Żywcu Sporyszu
Awaria ogrzewania w Warszawie. Lodowate kaloryfery, a na dworze potężny mróz