Ponad 30 nielegalnych migrantów zatrzymanych w Wiśle

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Ponad 30 nielegalnych migrantów zatrzymanych w Wiśle. Przemytnik również został złapany

Mundurowi z Wisły podczas wspólnych działań ze strażą graniczną zatrzymali 31 mężczyzn z Bliskiego Wschodu oraz przemytnika, który przewoził ich w busie.

Wisła: mundurowi zatrzymali nielegalnych migrantów

Policjanci z Wisły podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali w czwartek, 5 października, łącznie 31 cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się na terytorium naszego kraju.

Najpierw mundurowi - ok. godz. 17 - zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy poruszali się pieszo w rejonie Jaworzynki przy polsko-słowackiej granicy. Wszyscy mieli przy sobie tylko słowackie dokumenty. 

Niecałe dwie godziny później policjanci zatrzymali na terenie miasta kolejną grupę nielegalnych migrantów. Byli oni przewożeni w busie. Kierowca samochodu marki Renault - z polskimi numerami rejestracyjnymi - na widok policyjnego radiowozu wjechał na stację paliw, wysiadł z auta i próbował uciec.

Został jednak szybko zatrzymany. Jak się okazało - w pojeździe znajdowało się 24 mężczyzn, prawdopodobnie narodowości syryjskiej.

Zostali oni zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. - Obecnie z wszystkimi zatrzymanymi nielegalnymi migrantami prowadzone są czynności służbowe, zmierzające do przekazania ich stronie słowackiej w ramach readmisji - czytamy w komunikacie.