Potzrebna pomoc dla niepelnosprawnych młodych uchodźców

i

Autor: pixabay

Pomoc dla niepełnosprawnych uchodźców

2022-04-05 11:32

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu kontynuuje zbiórkę niezbędnych darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. To pomoc dla przebywających w powiecie żywieckim osób niepełnosprawnych - wymagających szczególnej opieki

Już wcześniej, dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy udało się zabezpieczyć sporą grupę niepełnosprawnych przebywających w zakładzie aktywności zawodowej w Lalikach - mówi Monika Cebrat kierowniczka żywieckiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

- Obecnie kierujemy tę zbiórkę dla Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego „Orionówka” w Międzybrodziu Bialskim. Przebywa tam grupa 36 uchodźców - to dzieci i młodzież niepełnosprawna z sierocińców - relacjonuje. - Wymagają oni szczególnego wsparcia, ponieważ są to osoby z niepełnosprawnością intelektualną, są w tej grupie także dzieci głuche i niewidome czy z zespołem Downa - dodaje Monika Cebrat.

W tym przypadku potrzebna jest zarówno pomoc rzeczowa - na przykład buty, jak i pomoc żywnościowa - dodaje.

- Jeśli tylko ktoś chciałby wesprzeć nas w tej zbiórce, to obecnie prosimy o żywność pakowaną hermetycznie, mięso, wędliny, sery, masło oraz owoce i warzywa. Oczywiście, przyda się również żywność długoterminowa: typu ryż, mąka, kasze, makarony, oleje czy dżemy - wylicza szefowa żywieckiego PCPR-u.

Dary można składać w siedzibie żywieckiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (przy ulicy księdza Prałata Stanisława Słonki 24) - codziennie od 7.00 do 15.00. W poniedziałki i czwartki te godziny są wydłużone do 18.30.

Pilnie poszukiwani są także wolontariusze, którzy zechcieliby wesprzeć opiekunów dzieci w Międzybrodziu.

Chętni powinni skontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie:

tel. 33 861 93 36 wew. 3, e-mail: pcpr_zywiec@op.pl

Pomoc dla niepełnosprawnych uchodźców z ukrainy - mówi Monika Cebrat, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu
Tomasz Adamek wróciłby do kraju bronić ojczyzny? Szczerze o wojnie w Ukrainie