Policjanci w Goleszowie doczekali się nowoczesnego posterunku. Funkcjonariusze już w nim dyżurują

i

Autor: UG Goleszów

Wiadomości

Policjanci w Goleszowie doczekali się nowoczesnego posterunku. Funkcjonariusze już w nim dyżurują

W Goleszowie otwarto właśnie nową siedzibę policji. Symboliczny klucz do budynku został oficjalnie przekazany kierownikowi posterunku.

Otwarto posterunek w Goleszowie

23 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie nowego posterunku policji w Goleszowie (pow. cieszyński). Znajduje się on w budynku Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Cieszyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści, władze samorządowe, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy.

Ta inwestycja to ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju lokalnej społeczności, która wielokrotnie zgłaszała potrzebę utworzenia miejscowego posterunku policji. – W czasach, gdy zagrożenia są coraz bardziej zróżnicowane, obecność policjantów w naszym najbliższym otoczeniu jest niezmiernie istotna – przyznała, w trakcie uroczystości, Sylwia Cieślar, wójt gminy. 

Remont i przystosowanie pomieszczeń do potrzeb goleszowskiego posterunku przeprowadziła gmina przy wsparciu powiatu cieszyńskiego. Jednostka w Goleszowie została wyposażona w sprzęt kwaterunkowy i teleinformatyczny. Służbę pełni w nim ośmiu funkcjonariuszy. Skład posterunku uzupełnia dwóch dzielnicowych, których rejony służbowe obejmują gminę Goleszów.