Policja apeluje o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą

i

Autor: KPP w Żywcu

Pogoda sprzyja odpoczynkowi nad wodą. Choć nad bezpieczeństwem nad wodą czuwają policjanci – bądźmy czujni. Bezpieczeństwo zależy od naszej odpowiedzialności...

2021-07-07 14:10

Mimo apeli o rozwagę nad wodą, policjanci praktycznie podczas każdej służby spotykają się z nierozsądnymi zachowaniami

Tylko podczas weekendowej służby policjanci pełniący służbę na Jeziorze Międzybrodzkim, aż sześciokrotnie interweniowali wobec miłośników wodnych kąpieli, którzy korzystali z rowerów wodnych, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy za załamanie prawa otrzymali mandaty.

Tym razem, na szczęście, nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

Jak przyznaje asp. szt. Mirosława Piątek – rzeczniczka żywieckiej komendy – W większości przypadków główną przyczyną utonięć jest nieprzestrzeganie obowiązujących zasad i lekceważące podejście do własnego bezpieczeństwa.

- Choć każdy czeka na chwilę beztroskiego wypoczynku nad wodą, nie zwalnia na to absolutnie z odpowiedzialności – przyznaje.

Często przyczyna tkwi również w nieodpowiedzialnej opiece nad dziećmi, ryzykownym zachowaniu osób dorosłych i ogólnie pojętym braku wyobraźni. Niestety, często takim zachowaniom towarzyszy alkohol i inne substancje odurzające. A to nigdy nie jest dobre połączenie.

Wypoczywając nad wodą zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich!

Podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą... znasz, stosujesz? Posłuchaj

Bezpieczeństwo nad wodą
Raport z anteny 7.07, godz.10