Podziękowali medykom. Były piernikowe serca i oklaski. Dodatkowo – w kilku miejscach Żywca pojawiły się także banery z hasłem - „Żywiecczyzna dziękuje służbie zdrowia”

2021-05-18 17:34

Samorządowcy Żywiecczyzny – tłumnie pojawili się w poniedziałek pod Szpitalem Żywiec i siedzibą Pogotowia Ratunkowego, by podziękować medykom za ich wielkie serce okazywane pacjentom podczas pandemii

Paradoksalnie, dziękowali także medycy... - Pomogliście nam w najtrudniejszym momencie walki – mówi doktor Maciej Skwarna, szef oddziału covidowego działającego w Szpitalu Żywiec.

- Przekazaliście nam sprzęt, który cały czas ratował ludzi w najcięższym stanie... W tej bardzo kryzysowej sytuacji złożyliście się na ten sprzęt, który uratował wielu wielu ludzi, był nam bardzo potrzebny... dopiero później dotarł sprzęt od wojewody... Pracuję dwadzieścia pięć lat, ale pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją... dziękujemy – dodawał wzruszony lekarz.

Medykom dziękowała też dyrektorka szpitala – Małgorzata Świątkiewicz. - To oni walczyli tu o każdego pacjenta, przepracowując wiele, wiele godzin – mówiła. Podziękowała też samorządowcom za współpracę w trudnych dla wszystkich czasach. - Mam nadzieję, że ta współpraca która powstała przy „covidzie” będzie procentować i będziemy wspólnie wspierać służbę zdrowia na Żywiecczyźnie – podsumowała dyrektorka podczas spotkania.

Samorządowcy odwiedzili też ratowników medycznych pracujących w Żywieckim Pogotowiu Ratunkowym. To oni stali przecież na pierwszej linii walki z niewidzialnym wrogiem...

- To bardzo miły gest – przyznaje Beata Sikora – ratowniczka medyczna. - Czujemy się oczywiście docenieni... było ciężko, jest ciężko, a nie wiadomo co przed nami... - przyznaje. - Wciąż jesteśmy w niepewności, ale dla nas najważniejsi są pacjenci i każdy, kto wykonuje ten zawód, robi to z myślą o drugim człowieku... - Tak, pracowaliśmy po kilkanaście godzin w kombinezonach, robiliśmy setki, setki kilometrów... - wspomina.

Ratownicy wykorzystali też okazję i w rozmowie ze starostą pytali o przyszłość ich miejsca pracy i o funkcjonowanie pogotowia w ramach powołanej spółki Żywiec Ambulans Serwis.Dodatkowo – w kilku miejscach Żywca pojawiły się także banery z hasłem - „Żywiecczyzna dziękuje służbie zdrowia”.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Żywiecczyzna dziękuje słuzbie zdrowia
Przestój w szczepieniach. Zabrakło szczepionek w Warszawie