Szlak żółty na Diablak Percią Akademików zamknięty na dwa miesiące

i

Autor: Pixabay

Turystyka

Perć Akademików zamknięta na dwa miesiące. Szlak żółty na Babią Górę jest remontowany

2023-08-29 19:56

29 sierpnia rozpoczął się remont żółtego szlaku, znanego jako Perć Akademików, prowadzącego na Babią Górę. Zamknięty będzie dla turystów aż przez dwa miesiące.

Perć Akademików zamknięta na dwa miesiące

Żółty szlak, zwany Percią Akademików, prowadzący na Babią Górę, najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego (1723 m n.p.m.), został zamknięty aż na dwa miesiące. 

„Od 29 sierpnia prowadzony jest remont szlaku żółtego Akademickiej Perci na odcinku: Górny Płaj - Babia Góra. Do 28 października 2023 r. odcinek zostaje zamknięty. Jednocześnie informujemy, że na Babią Górę można wejść szlakiem czerwonym od schroniska na Markowych Szczawinach oraz szlakiem czerwonym od przełęczy Lipnickiej (Polana Krowiarki), a także szlakiem zielonym od Przywarówki" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej Babiogórskiego Parku Narodowego.

Bezpieczeństwo na szlaku w górach to priorytet

Przypomnijmy, że trasa Percią Akademików uznawana jest za najtrudniejszą, by wejść na Diablak- tak popularnie nazywana jest Babia. Charakterystyczne są na niej jednokierunkowość oraz wymagające podejścia. Na szlaku znajduje się również ośmiometrowa pionowa ściana, znana jako Czarny Dziób.

Remont ma na celu przywrócenie infrastruktury szlaku do stanu pełnej funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/